Mediu: Vijat e kuqe nuk i vendos Rama, por Komisioni i Venecias

Partia Republikane i kërkoi dje Kryeministrit Rama të respektojë rekomandimet e Komisionit të Venecias për Reformën në Drejtësi, e veçanërisht nenin 88 për vendet...

Vrasësi shkoi me pistoletë në brez për të bërë vrasje

Drejtues dhe përfaqësues të Partisë Demokratike vizituan në spital Kid Kazazin, kreun e FRPD Kavajë, të plagosur dje me armë nga Saimir Kurti, drejtues...

Berisha: Hakmarrje primitive

Derdhet gjaku i të rinjve si hakmarrja primitive e Edvin Shullazit në Kavajë. Kështu e ka cilësuar ngjarjen e djeshme në Kavajë, ish kryeministri...

Nëse Rama nuk tërhiqet nga krimi, thirrje për vetëmbrojtje civile

PD ka reaguar për ngjarjen e djeshme në Kavajë ku u plagosën tri persona nga ish-drejtori i Zyrës së Punës, Saimir Kurti. Mes të plagosurve...

PS, ndryshime të njëanshme kushtetuese

Mazhoranca depozitoi të premten në mesditë nismën për ndryshimin e Kushtetutës. Ky është drafti final i miratuar vetëm me votën e mazhorancës të martën...

Nënkryetari i PS plagos kryetarin e FRPD, Kazazi, dhe babanë e tij

Nënkryetari i PS të Kavajës dhe në të njtën kohë Drejtor në Bashkinë e këtij qyteti Saimir Kurti ka plagosur dje përpara zyrave të...

Si u përgjua Kryeprokurori Llalla nga Rama dhe Tahiri

“IMSI Catcher” ka patur lëvizje intensive në zonën pranë Prokurorisë së Përgjithshme. Duke ditur që pajisja e përgjimit kishte një rreze përgjimi prej afro...

OMONIA denoncon masakrën Rama me ndërtimet në Himarë

Dega e OMONIA-s dhe e PBDNJ-së Himarë denoncojnë në mënyrë të përsëritur padrejtësitë ndaj komunitetit helen në Himarë. Me mospërfillje, pa etikë dhe profesionalizëm...

Veliaj humbet në gjykatë, detyrohet të japë informacion

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë fituar gjyqin me Erion Veliajn në lidhje me mosdhënien e informacionit dhe një vendim i...

Raporti për falsifikimet e pronave, akuza për zvarritje në hetime

Të dhënat e siguruara për Boldnews.al nga Agjencia e Trajtimit të Pronave ngrenë shqetësimin për ngadalësimin e hetimeve nga ana Prokurorisë dhe Policisë për...