Tatimet bëhen bashkë me oligarkët për të grabitur investitorët e huaj

Bankers Petrolium-kompania më e madhe në vend dhe njëkohësisht investimi më i madh i huaj—ka qenë për shumë muaj në vështirësi për shkak se...

Strasburgu 22 milionë euro gjobë qeverisë shqiptarë, dëmshpërblim pronarëve

Qeveria  e Edi Ramës detyrohet të zbatojë vendimet e Gjykatës së Strasburgut, duke dëmshpërblyer pronarët e ligjshëm me mbi 22 milionë euro, shumë e...

6 mashtrimet e Veliajt, përuroi punë publike e doli në TV kur ishte me...

Shumëkush mund t’i ketë qarë hallin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, që nuk mundi të pushonte gjatë gushtit, pasi po merrej me...

Prag-Revolte në Dibër, 11 kriminelët tek votat

Angazhimi i strukturave kriminale të pushtetit dhe krimit të organizuar për të grabitur mandatin e kryebashkiakut të Dibrës ka sjellë një irritim te dibranët....

Takimi Basha-Engel: Demokracia e rrezikuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim nënkryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme në Kongresin Amerikan, Eliot Engel, i cili...

Kryebashkiakja: Rama hakmerret sepse Shkodra e ka përzënë

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi në një konferencë për mediat dënoi kërcënimet e kryeministrit Rama, të mërkurën gjatë inaugurimit të punimeve të...

Nishani-Engel: Shqipëria, krah SHBA në sfidat globale

Presidenti, Nishani, priti dje në një takim të veçantë kongresmenin amerikan Eliot Engel, i cili ndodhet në një vizitë pune në Shqipëri, i shoqëruar...

Mazhoranca tërhiqet nga neni që rikthente censurën në media

Mazhoranca tërhiqet nga neni 13 i projektligjit të SPAK dhe nenit 6 i projektligjit për Prokurorinë që rikthente censurën në media dhe parashikonte burg...

Llalla: Kushtetuta e re ka bllokuar punën e Prokurorisë, zyrtarët e lartë nuk hetohen

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar në lidhje me ndryshimet e fundit që i janë bërë Kushtetutës së Shqipërisë në seancën e datave 21 e...

Përkujtohet 68-vjetori i Masakrës komuniste të Koplikut

Me homazhe në ish- godinën e Burgut Koplik, ku 68 vjet më parë u ekzekutuan pa gjyqe 6 persona nga Malësia e Madhe, dhe...