Biznesi 467 milionë euro e greva e urisë në Zharrëz

Armand MAHO Një njeri i pamësuar do e ndjejë erën e lehtë të gazit, që mbështjell qytetin jugor… Vjen nga Patoz Marinza, që është zona...

Akuza nga Gjermania dhe Austria ndaj Ramës

Pak para Krishtlindjeve kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka marrë një dhuratë të pakëndshme nga shkencëtarë të njohur gjermanë dhe austriakë për mbrojtjen e...

Masakra me planin urbanistik të Tiranës në festat e fundvitit

Para pak ditësh, Bashkia Tiranë njoftoi papritur dhe në shkelje të ligjit, dëgjesat publike për masterplanin e Tiranës, pa respektuar as afatin e njoftimit...

Ambulancat dhe mbetjet spitalore dy koncesionet e reja

Babëzia nuk ndalet, ndërsa i gjithë shërbimi spitalor po shkon drejt dhënies me koncesion. Përveç 400 milionë eurove koncesione të deritanishme në Shëndetësi, Rama...

30 vjet më koncesion monitorimi i lojrave të fatit

Pas koncesioneve të shumëdebatuara të Ministrisë së Shëndetësisë janë lojërat e fatit ato që do të bëhen pjesë e së njëjtës procedurë. Ministria e...

Kur Prokurori Fusha drekon me Veliajn që po e heton!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka drekuar dje në mesditë me Petrit Fushën kryeprokurorin e Tiranës. Petrit Fusha dhe Veliaj kanë qëndruar për më...

Edhe zgjedhjet me koncesion

Armand MAHO Kohët kanë ardhur të vështira për qeverinë e Rilindjes. Edi Ramës, po ja kthejnë shpinën të gjithë, dhe kjo u pa dhe në...

Plani i Tiranës në interesat e establishmentit

Besnik ALIAJ Kryesia e Këshillit të Bashkisë Tiranë (domethënë mazhoranca) shpërndau dje një ftesë për dy takime urgjente konsultimi brenda 48 orësh (e shtunë, e...

Koncesioni sekret me 100 milionë euro

Armand MAHO Ilir Beqaj do të përjashtohej nga Parlamenti në vitin 2011, në mandatin e tij të parë si deputet, pasi kish përfituar rreth 240...

Port apo resort në Karpen, si po grabiten 1700 hektarë?

Armand MAHO Rreth Karpenit kishte kohë që shtrihej hija e korrupsionit… Në mendjen e tij Kavaja dhe bregdeti i saj ishte ngjizur fort që pa...