Rama nuk tërhiqet nga kapja e drejtësisë, përmbyset Kushtetuta me ligje

Bylykbashi: “Mazhoranca kërkon që me ligj të zhbëjë Kushtetutën e miratuar më 22 korrik të këtij viti. Me ligj të kthejë, të fusë në...

Veliaj, koncesion 15.5 milionë eurosh për Terminalin e Autobusëve

Koncesionet janë shndërruar në mjetin më të tre preferuar të Ramës dhe pushtetarëve të tij për zhvatur miliona para. Bashkia e Tiranës hapi dje...

Rama, drogim Europës me hashash, reagimi i KE

Komisioni Europian po monitoron nga afër situatën e rëndë që ka përfshirë Shqipërinë në lidhje me krimin e organizuar dhe trafikun e drogës. Zëdhënësja...

Qeveria, 1.5 miliardë lekë dekodera digitalbi për familjet në nevojë

Sot shtresave në nevojë u duhet ushqim. Ato nuk mund të përballojnë as nevojat më elementare të jetesës, ndërsa Rama u jep dekodera. Sot...

Nishani në New York, në sesionin e Nismës Globale Klinton

Me ftesë të sekretarit të Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), Ban Ki-moon dhe Presidentit të Asamblesë së Përgjithshme, Peter Thompson, Presidenti...

Avioni kishte 2 ton drogë, ishte i treti transportues brenda ditës

Avioni i drogës që ra të enjten në Ishëm ishte i treti transportues i asaj dite që ngarkohej në pistën e Ishmit. Burimet saktësojnë...

Skandali, qeveria përgatit faljen e 300 milionë dollarëve borxhe për ARMO-n e Besos

Kompania ARMO, privatizimi i të cilës rezultoi i dështuar, prej fillimit të këtij muaji është pranuar se do të shfrytëzohet nga një tjetër kompani....

Vdekja e dyfishtë në maternitet, urgjenca nuk përdori aparaturat e imazherisë

Një 35-vjeçare, në muajin e fundit të shtatzënisë dhe fëmija e saj i palindur, humbën jetën në maternitetin “Koço Gliozheni” disa ditë më parë....

Ruli: Betejën e kemi me kundërshtarin

Nga Maliqi ku ishte për një takim me struktura të PD-së, deputeti Genc Ruli ka marrë në mbrojtje kreun e partisë, Lulzim Basha, i...

Berisha: Aidën dhe engjëllin e saj, i vrau indiferenca dhe Urgjenca shpartallinë

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar për vdekjen tragjike të një nëne me foshnjën e saj mëngjesin e të premtes në maternitet për shkak se mjekët...