Rama, projekt për destabilizimin e Kosovës

Sali BERISHA Vizitat e Ramës në Beograd. Më jepet rasti t’i kthej një përgjigje për këtë, megjithëse ky ka një zinxhir mashtrimesh pa fund. Ka...

Rama në SHBA për ekspozitën 300 mijë dollarëshe

Edi Rama ndodhet në linjën e Lufthansas drejt New York-ut për të asistuar në hapjen e ekspozitës së tij personale. Burime për “Syri.net” bëjnë...

Rama e ka kokën në tepsi, e di që do të ikë

"Ka ndërhyrë për korrupsion politik në një fushatë elektorale më shumë se çdo njeri tjetër mbi tokë. Fushatat elektorale janë fushata elektorale, janë të...

Soros organizon protestat kundër Trump në SHBA

Betejë për sovranitetin e Amerikës është tani mes Presidentit të zgjedhur Donald Trump dhe miliarderit Xhorxh Soros. “MoveOn.org”, një grupim aktivistësh liberalë i shpërndarë...

Basha me banorët e revoltuar nga përmbytjet dhe harresa

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pa dje nga afër situatën e krijuar nga përmbytja në banesa dhe biznese në zonën e Vorës. Mungesa...

Fyerjet ndaj Trump, Rama i sponsorizuar nga interesat okulte

Kryetari i Grupit parlamentar të PD, Paloka dekaroi dje se sulmet ofenduese të Ramës ndaj Presidentit të zgjedhur të SHBA, Donald Trump janë të...

Kërkoni falje dhe ju shpreh pendesë!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani vlerësoi me një ceremoni solemne 38 martirët e Kishës Katolike shqiptare, të cilët u lumnuan pak ditë më parë...

Presidenti Nishani uron Presidentin e zgjedhur të SHBA, Donald Trump

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh në të cilin shpreh urimet më të mira në emër të popullit shqiptar për...

Rama, një fyçkë, pse e marrin me qera

Ben BLUSHI Nuk do ishte e udhës të merresha me çdo paudhësi të Kryeministrit, nëse kjo e fundit, që lidhet me zgjedhjet në Amerikë do...

Shteti shqiptar ju kërkon ndjesë përunjësisht

Bujar NISHANI “Kisha Katolike dhe klerikët e saj të rrënjosur në këtë tokë prej dhjetëra shekujsh janë kudo në indet e këtij kombi qysh në...