DOSJET E KRIMEVE QE HAPEN NGA NESER

Vendimi i Gjykatës i kërkon Shërbimit Informativ hapjen e dosjeve të Sigurimit Pas një beteje tetëmujore të "BIRN" Albania me SHISH, Gjykata Administrative e Tiranës...

Basha-Szijjarto: Negociata dhe plotësim i kushtit për zgjedhjet

Kryetari i opozitës dhe ministri i Jashtëm i Hungarisë kanë kërkuar dje së bashku hapjen e negociatave me Bashkimin Europiann dhe në të njëjtën...

Hungaria: Rama ka fyer popullin hungarez

Pas ofendimeve ndaj Presidentit të zgjedhur të SHBA, Donald Trump nga Lideri global i Surrelit, një tjetër notë proteste ka ardhur dje nga ministri...

Qeveria shkurton fondet për Presidencën me 9 milionë lekë

Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se nga 483 milionë lekë që ishte në vitin 2013, buxheti i Kryeministrisë vitin e ardhshëm...

Ministri i Jashtëm i shokuar nga Trump

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë deklaron se është i shokuar nga zgjedhjet në SHBA dhe fushata e zhvilluar atje. Ditmir Bushati nuk ka shprehur...

Diaspora shqiptare në Belgjikë refuzon Ramën

Ramadan GJANAJ I nderuar Z. Kryeministër! Para 3 muajsh mora një ftesë nga ana Juaj, për të marrë pjesë në Samitin e parë kushtuar "Diasporës shqiptare",...

Me të gjitha format e mënyrat për zgjedhje të lira pa Ramën

Shqiptarët po punojnë për xhepat e një grushti njerëzish - E hapa duke folur për provimin e madh, atë për datën e negociatave. Risia kësaj...

Si emëron dhe shkarkon Tahiri militantët në Tatime

Një dokument hedh dritë mbi masakrën e bërë në administratën shtetërore me emërimet dhe shkarkimet me urdhëra politikë. Dokumenti tregon se si në Drejtorinë...

Aktivistja i zbraz salcën në kokë Lindita Nikollës

Aktivistja e Lëvizjes “Për Universitetin”, Mirela Ruko, nuk ka hezituar, por ka derdhur një shishe me salcë në kokën e ministers së Arsimit, Lindita...

Rama arrogancë ndaj opozitës, Opozita betejë në Parlament

Arroganca e shfaqur dje e Edi Ramës dhe enturazhit të deputetit që ka rreth tij nuk ishte e zakontë. U mundua me gjithçka që...