Debati në Komision, Vokshi: Ku do shkojnë 47 miliardë lekë?

Premtimin për shëndetësinë falas nuk e kanë besuar as vetë deputetë të mazhorancës. Petrit Vasili nënkryetar i LSI u shpreh se s’ka besuar asnjëherë...

Po hapen burgjet, Manjani: Qeveria do bëjë amnisti

Bëhet gati amnistia në burgje, 400 të dënuar do të lënë qelitë. Ja kush përfiton Më shumë se 400 të burgosur do të lënë qelitë...

Beqja vjedh prapë, tani me ushqimet

Beqaj është kapur duke vjedhur sërish. Pas vjedhjes së ilaçeve, Beqja i është futur edhe vjedhjes së ushqimeve. Dhe për këtë ka gjetur skemën...

Vjedhja në CEZ, vjen dëshmia e Berishës del blof Palla i Ramës

Zëdhënësja e ish-Kryeministrit Berisha ka deklaruar se dëshmia e Berishës në Komisionin për CEZ do të bëhet në seancën e ardhshme për shkak të...

Edhe Kokëdhima kërkon revoltë: Koha e përmbysjes

Ish–deputeti tha se edhe në Shqipëri ka mbërritur koha e revoltës kundër kastave politike sunduese. Dhe ngriti pyetjen, nëse ajo duhet të përmbysur me...

Dhoma amerikane e Tregtisë-Parlamentit: Rrëzoni qeverinë

Pas mosdekretimit nga Presidenti i Republikës i Ligjit “Për dhomat e tregtisë”, Kuvendi do të duhet të shqyrtojë edhe një herë atë. Në një...

Pse në Shqipëri pagat janë më të ulëtat në rajon?

Orientimi i investimeve të huaja në tregun ballkanik lidhet me një sërë arsyesh, mes tyre dhe kostoja e ulët e fuqisë punëtore. Hendeku mbetet...

Dosja “K”, 31 pinjollët e krimeve të diktaturës

Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës. “RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto...

Basha me Vetëvendosjen: Bashkërendim dhe jo amatorizëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti dje në një takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja, Visar Ymeri dhe kryetarin e grupit parlamentar të kësaj...

Rama përjashton diasporën e Kosovës

Kosova shpërthen në kritika ndaj Shqipërisë për Samitin e Diasporës që po mbahet në Tiranë. Përfaqësuesi i Prishtinës zyrtare, zv/ministri i Kulturës, Rexhep Hoti,...