Malaj shpërthen kundër Veliajt: Dështoi tek Mjaft, s’mbajti premtimet, policët bashkiakë, mizorë

Ish-ministri i Financave Arben Malaj gjetë një interviste, ndër të tjera ndër të tjera akuzoi kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për qeverisje arrogante...

Çdo mënyrë për të shpëtuar vendin nga këta qelbërira është akt patriotik!

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar me tone të ashpra pas skandaleve të shpërthyera ditët e fundit, ku përmes provave filmike janë identifikuar...

Vasili paralajmëron Ramën: “Fundi është shumë afër”!

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ka drejtuar një mesazh si paralajmërim, kreut të qeverisë, Edi Ramës. Vasili është nxitur nga...

‘Reporterre.net’: Lidhjet e qeverisë në trafikun e drogës

Jérôme André Vjeshtën e kaluar, të njëjtat imazhe u përsëritën çdo ditë në kanalet televizive shqiptare. Ndërsa kanabisi ishte shtrirë gjithandej policia sulmoi zonat e...

Vëzhguesit Vendorë: Dështoi mendësia e asgjësimit të opozitës

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes pozitës dhe opozitës. KVV thotë se përgëzon vullnetin e shprehur nga kryetari i mazhorancës,...

Vrasësi Prenga në Kuvend për të votuar Reformën

Armando Prenga, deputeti socialist i akuzuar për plagosje me armë është thirrur “nën armë”. Thirrja e tij me urgjencë, është bërë për t’u pasur...

Bardhi: Sahit Dollapi është rrëmbyer, qytetarët nuk largohen nga Drejtoria e Policisë pa u...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi u shpreh për mediat se, Sahit Dollapi është rrëmbyer nga policia. Ai tha se, qytetarët nuk do...

Artan Rama: Mbyllja e emisionit kur trokitëm në dyert e bashkisë

BIRN Artan Rama, regjisor dhe producent, ka një histori të gjatë bashkëpunimi me televizonin “Vizion Plus”. Projekti i fundit ishte “Publicus”, një emision investigativ, i...

“Washington Times”: Rama dhe droga rrezik për zgjedhjet

Luke Coffey I strukur larg në këndin juglindor të Evropës, Ballkani është 4,500 milje nga bregdeti lindor. Pra, një amerikan mesatar do të jetë i...