“Kontrolli financiar” Komisioni Europian vlerësime për KLSH dhe rekomandime për qeverinë

Përfaqësuesit e Kontrollit të Lartë të Shtetit marrin pjesë në takimin shpjegues të organizuar nga Komisioni Evropian për Kapitullin 32, “Kontrolli Financiar” Proceset e...

Zyrtari i BE: Pa luftë ndaj krimit e korrupsionit, nuk ka anëtarësim në BE

“Për aq kohë sa Shqipëria nuk përparon në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, anëtarësimi në Bashkimin Europian do të jetë i pamundur”. Kjo ishte...

Kreu i FRPD në Gjermani, mbështetje nga CDU e Merkel për opozitë të fortë

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka marrë pjesë në punimet e Forumit Rinor të Partisë CDU të kancelares Merkel në...

Reagon ish-ministri: “Qeveri me robt e shpisë, të rroni e ta kujtoni PS-në”!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ndryshimeve masive sot në qeveri. Sipas Manjanit nuk kishte asnjë surprizë lidhur me emërimet e ministrave të...

Rama presion ERE-s për ti dhënë kompanisë serbe kaskadën e Drinit

Kryeministri Edi Rama është duke bërë presion Entit Rregullator të Energjisë, pasi ky institucion ka bllokuar kompaninë serbe EFT për të menaxhuar kaskadën e...

Basha: Front qytetar kundër Ramës e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Cërrik. Zoti Basha u ndal në fjalën...

Basha paralajmëron Ramën për një reagim të paparashikueshëm për Teatrin nëse rikthen ligjin

Kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Rama të tërheqë ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar apo ligjin ‘Fusha’, siç e cilësoi...

Gjoba për protestën ndaj PD, Gjykata shfuqizon 7 akteve të Veliajt

Gjykata Administrative vendosi dje shfuqizimin e të 7 akteve të Erion Veliajt në padinë e ngritur ngdaj Partisë Demokratike për protestën e 8 dhjetorit...

38 leje hidrocentralesh pa leje mjedisore nga Rama

Jamarbër MALLTEZI Edi Rama rreket t’u mbushë mendjen shqiptarëve se Agjencia Kombëtare e Mjedisit (AKM) do na garantojë për importin e mbetjeve, pasi ajo ka...

Kandidati i listës së PD refuzon mandatin, Albert Loçi: Nuk pranoj të bëhem pjesë...

Nga Albert LOÇI Demokratët e Lezhës besuan tek ju z.Basha! Teksa Shqipëria është futur në një rrugë të vështirë për demokracinë e vendit,e ndjeva të nevojshme...