Alibeaj: “Rama presion Akademisë së Shkencave për të uzurpuar drejtësinë”

Përmes një deklarate, sekretari i Partisë Demokratike për Rendin dhe Sigurinë, z. Enkelejd Alibeaj ka akuzuar kryeministrin Rama se po i imponohet Akademisë së...

Një epokë e re do nisë për Shqipërinë

Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën, por edhe për Shqipërinë. Personalitete të larta politike, bashkëpunëtorë të...

“Ne nuk do të dështojmë”, fjalimi i plotë i Presidentit Trump në ceremoni

Donald TRUMP Kryetar i Drejtësisë Roberts, President Carter, Presidenti Clinton, Presidenti Bush, Presidenti Obama, miq amerikanë dhe njerëz në botë: faleminderit. Ne, qytetarët e Amerikës, jemi...

Cruz fton Bashën, këshilla për korrupsionin e drejtësinë

Kryetari i PD, Basha ka qenë dje i ftuari i Senatorit Ted Cruz me rastin e ceremonive në prag të inaugurimit të Presidentit Trump....

Kokëdhima-Ramës: Boll vodhe vota, votim elektronik

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima i është bashkuar gjithashtu kauzës së opozitës dhe partive të vogla për aplikimin e votimit elektronik në zgjedhjet...

Në charterin e Bashkisë edhe Dabulla i Artës

Në udhëtimin misterioz drejt Parisit në charterin luksoz veç Veliajt dhe biznesmentit Sheqeri, ka qenë dhe nënkryetari i Bashkisë Arbjan Mazniku, si dhe Alban...

Ndryshim i shpejtë në Shqipëri

- Zoti Basha, ju ndodheni këtu në Uashington për ceremoninë e përurimit të Presidentit të ri Donald Trump. Fillimisht do të kërkoja një sqarim...

Përse Avokati i Popullit po shton oreksin e Ramës

Në fund të dhjetorit, Komisioni i Ligjeve vendosi papritur rihapjen e procesit për zgjedhjen e Avokatit të Popullit. Megjithëse të tre kandidaturat e paraqitura...

Avokatja e Shtetit: Rama bllokoi hetimet ndaj CEZ

Ish-Avokatja e Shtetit, Ledina Mandia, zbuloi një tjetër skandal të qeverisë shqiptare, në marrëveshjen e saj me kompaninë CEZ, për tërheqjen nga arbitrazhi. Me...

Përse Rama nuk e uroi Presidentin e ri të PE?

Edi Rama duket se nuk e ka pritur mirë zgjedhjen e Antonio Tajanit, në krye të Parlamentit Evropian. Zoti Tajani është presidenti i këtij...