Takimi me delegacionin e PE, Basha: Qëndrimi i opozitës është i qartë, largimi i...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi pas përfundimit të takimit me delegacioni e Eurodeputetëve se, qëndrimi poltik i opozitës është i qartë, largimi...

BE i mbyll përfundimisht dyert Ramës, i Sëmuri i Ballkanit mban peng vendin

Liderët e Bashkimit Europian kanë pranuar që të hapin negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë në fund të vitit 2019, nëse dy vendet...

Komisioni i Vettingut, 11 kandidatë të Avokatit të Popullit me probleme

Juristët kanë dyshime se jo të gjithë kandidatët në listën e publikuar nga Avokati i Popullit për institucionet e Vettingut, i plotësojnë kushtet ligjore....

Pse kryeministri armik i dijes nuk do që të zgjidhë kërkesat e studentëve

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar sërish Ramën për indiferentizmin e treguar në lidhje me kërkesat e studentëve. Përmes një statusi...

Përkeqësohet administrimi në bashkitë e reja, pagat zënë 60% të shpenzimeve

Kur qeveria jetëzoi reformën e re territoriale, pati si qëllim kryesor rritjen e miradministrimit në shpenzimet e pushtetit lokal. Përqendrimi në 62 njësi i...

Kaosi me universitetet, maturantët mbesin rrugëve

Ivana ERVISHI Fillimi i vitit të ri akademik të enjten (20 tetor) pa mijëra studentë që iu kthyen auditorëve të universiteteve në Shqipëri, ndërsa mijëra...

Aleanca e Konservatorëve në BE: Pa zgjedhje të lira nuk ka demokraci

Grupimi i tretë më i madh dhe me më influencë në BE, Aleanca Konservatore mbështet fuqimisht kauzën e opozitës për garantimin e zgjedhjeve të...

Berisha e pyet në emision, nëse është i gatshëm të bëjë testin e drogës,...

Rama nuk i jep përgjigje pyetjes direkte të Berishës nëse është I gatshëm të bëjë testin e drogës si Presienti i ri i Ukrainës....

PD dënon sulmin terrorist në Manchester

Partia Demokratike e Shqipërisë dënon me forcë sulmin terrorist të së hënës mbrëma në Arenën e Manchesterit, ku gjetën vdekjen 22 njerëz të pafajshëm...

A do të shkojë në burg Rama për 1 miliard euro evazion të Lojrave...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale se evacioni apo vjedhja e qeverisë me lojrat...