Murrizi: Sikur Edi Rama të punonte për Shqipërinë në BE sa punoi për të...

Deputeti Myslym Murrizi ka reaguar pas deklaratave të ish-ministres së PD, Majlinda Bregu, e cila sulmoi kreun e kësaj partie Lulzim Basha. Murrizi shprehet...

Protesta për largimin e Ramës, thirrje për bashkim

Kryetari i PD, Basha deklaroi dje pas takimit me aleatët se protestat e opozitës do të kenë si qëllim largimin e Ramës. Ai tha...

Kemi të bëjmë me një akt ku fjala tradhëti është pak

Sali BERISHA Meqë jam këtu, unë dua të përgënjeshtroj këtu një fake neës e qarkulluar në disa debate televizive nga pseudo-analistë të cilët i lejojnë...

Paralajmërimet e FMN, kritike dhe serioze, ekonomia do të përkeqësohet

Lulzim BASHA Dje keni ndjekur konkluzionet e misionit faktmbledhës të FMN-së. Ekonomia është dështimi më spektakolar i qeverisë “Rama”. Përshkrimi i dështimeve të qeverisë socialiste...

Basha: Vëllezërit Xhafa 200 mijë euro “dëshmitarit X”, kërcënohet gazetari për audio-përgjimin

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka denoncuar mbrëmjen e sotme vëllezërit Xhafaj si kërcënues dhe joshës të gazetarit dhe denoncuesit, pas publikimit të audio-përgjimit...

Prova e vjedhjes, PD do të anullojë koncesionin skandaloz të Ramës për Vilmën

Provohet me video gjobitja e mjekëve që nuk punojnë për llogari të koncesionit korruptiv të check up-it. PD është e vendosur të anullojë koncesionin...

Pse Rama transferoi dosjen e Olsit tek Gjushi

Ish-kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Rama amniston veten dhe Olsin e tij për 613 kg kokainës kolumbiane. Berisha ka reaguar...

Mos arrestimi i Dakos, deligjitimon Prokurorinë

Partia Demokratike ka deklaruar sot se, “Dosja 339 nuk do të jetë çudia që zgjat vetëm tre ditë. Dosja është radiografia e pushtetit të...

Vasili paralajmëron Ramën: “Fundi është shumë afër”!

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ka drejtuar një mesazh si paralajmërim, kreut të qeverisë, Edi Ramës. Vasili është nxitur nga...

Meta: Askush nuk më detyron të dekretoj ministër Sandër Lleshin

Presidenti Ilir Meta foli sot në lidhje me vendimin e presidentit për të dekretuar Sandër Lleshin si ministër të ri të Brendshëm. I ftuar mbrëmjen...