Basha: Si e përdori Rama rrjetin e Sorosit

Kryetari demokrat, Lulzim Basha reagoi dje në lidhje me letrën e gjashtë senatorëve, ndërsa citoi një pjesë të shqetësimeve të senatorëve amerikanë, të cilët...

Tusk reagon pas senatorëve: Përpjekje për destabilizim në Ballkan

Situata në Ballkan ka qenë sërish në qendër të vëmendjes të Bashkimit Europian gjatë diskutimit mbi konkluzionet e samitit europian të 9 dhe 10...

Mediat amerikane jehonë letrës së senatorëve drejtuar Tillersonit

Rrjeti televiziv amerikan “Fox News” i ka bërë jehonë letrës së 6 senatorëve amerikanë dërguar sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson, të cilët shprehin shqetësimin...

Avokati i Popullit dhe farsa e Ramës me vettingun

Që kur Parlamenti vendosi të kthejë procesin e rivlerësimit për kandidatët e organeve të Vettingut kanë kaluar 10 ditë, por deri tani nuk ka...

Dosja Rama-Soros në zyrën e Tillerson

Gjashtë senatorë amerikanë i janë drejtuar përmes një letre sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Rex W. Tillerson ku i kërkojnë nisjen e një hetimi...

Berisha-Migliori: Rama ka shkatërruar çdo mundësi për zgjedhje të lira

Ish-Kryeministri Berisha ka njohur dje ish-Presidentin e Asamblesë parlamentare të OSBE-së, Ricardo Migliori me situatën kritike që po kalon vendi, si dhe kërcënimin real...

Tërhiqet kandidati i Ramës, pasues i mandatit të Prengës, shkak dënimi me burg

Listës së të inkriminuarve të lidhur me Ramën nuk i gjendet fundi. Kastriot Piroli, kandidati për deputet në listën e Partisë Socialiste në Qarkun...

Ngec procesi i Vettingut

Procesi i Vettingut ka mbetur në vend. Pas vendimit të Kuvendit, më datën 6 mars, ku kërkonte që Avokati i Popullit të rihapte procesin...

Nishani në Forumin e 5-të Global të Bakusë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në krye të delegacionit zyrtar, u nis sot drejt Azerbajxhanit për të marrë pjesë në Forumin e 5-të Global...

Basha: Rama, 500 milionë euro për projekte fasadë

Kryedemokrati Lulzim Basha bashkëbisedoi dje tek sheshi i lirisë mbi situatën urbanistike dhe fasadat e Edi Ramës në infrastrukturë. Pedagogë, inxhinierë, arkitektë dhe qytetarë...