Taulanti nga Librazhdi si Saimir “kamionisti”

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar për mashtrimet që bën kryetari I grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për lidhjet e tij me...

PD publikon provat e bashkëpunimit të Dakos me bandën në blerjen e votave: “Xhuxhi”...

Partia Demokratike vijon t’i kërkojë Prokurorisë arrestimin e kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, simboli i masakrës elektorale me të cilën kryeministri Rama...

Histeria për të mbajtur një karrige po e bën gjithnjë e më të neveritshëm...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme, pas deklaratës së bërë një ditë më parë nga kryebashkiaku i...

BB sheh me dyshim investimet e qeverisë: Nuk ka transparencë

Banka Botërore ka bërë publik të plotë dokumentin e Vlerësimit për Performancën në Shpenzimet Publike dhe Përgjegjësinë Financiare të Shqipërisë. Raporti merr në analizë...

Basha paralajmëron Ramën për një reagim të paparashikueshëm për Teatrin nëse rikthen ligjin

Kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Rama të tërheqë ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar apo ligjin ‘Fusha’, siç e cilësoi...

Protesta, Veliaj në panik mbyllet si mi brenda Bashkisë, siguron dyert me zinxhira

Protestuesit kanë detyruar kreun e Bashkisë që të mbyllet si mi brenda zyrës së tij. Ai ka siguruar dyert e Bashkisë me zinxhira në...

Nga lufta, veç ai largohet…

Ish-Kryeministri Berisha zbardhi dje listën me emrat e krerëve të bandave kriminale që kohët e fundit vizitojnë zyrën kryeministrore të Ramës ku diskutohet mbi...

10 ditë që betonieret vijojnë ndërtimin në Butrint

Prej afro 10 ditësh, në Parkun e Mbrojtur Kombëtar të Butrintit, betonieret dhe makineritë e rënda të ndërtimit po kryejnë punime. Ndërhyrja në park...

Berisha: Largimi i investitorit, sukses i Al Kapones

Një sukses i ri i Al Kapones dhe mafies së tij! Investitori i huaj që e torturoi mafia qeveritare në Rinas, largohet nga Shqipëria!...

Basha: Rama dhe Veliaj e kanë vendin te 313

Kryetari i PD, Lulzim Basha i pranishëm në ditën e 89 të protestës së banorëve të Astirit, tha se, kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku...