Gjoba që do t’i paguajnë Lojërat e Fatit vëlla Olsit

Ministria e Financave ka shpallur fituese kompanianë e Olsi Ramës që do të marrë në dorë koncesionin e monitorimit të lojërave të fatit. Ministria...

Cilat janë krimet e Fatmir Xhafës si hetues

Ish-Kryeministri Berisha ka zbardhur një pjesë nga një prej krimeve të fatmir Xhafës gjatë kohës që ai ka qenë hetues në qytetin e Krujës...

Basha: Qeveria ka rënë, emërimi i Xhafës, provokim

Kryetari i PD, Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Studio e Hapur” në Neës 24, sqaroi me detaje pakënaqësinë e tij për...

Nishani-Alfano: Vëmendje ndaj Shqipërisë dhe vendeve të rajonit

Presidenti Bujar Nishani priti dje në një takim ministrin e Jashtëm të Italisë, Angelino Alfano, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri....

Basha-Karpushin: Njohje pavarësisë së Kosovës, dygjuhësi në Maqedoni

Pavarësia e Kosovës si dhe Marrëveshja e Ohrit kanë qenë dy kërkesat e Lulzim Bashës dje drejtuar ambasadorit rus Aleksandër Karpushin në një takim...

Kreu i PD me ambasadorët e BE: Optimizëm për kërkesat e opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkë me aleatët opozitarë zhvilloi një tjetër drekë punë me ambasadorë të vendeve të BE ku është diskutuar...

Basha në Elbasan për Ditën e Verës

Kryedemokrati Basha uroi dje nga Elbasani festën e Ditës së Verës. “Elbasani është zemra e traditës së mrekullueshme të Ditës së Verës. Sot jam...

Eurodeputeti gjerman Veber: I shqetësuar për situatën në rajon

Eurodeputeti gjerman Manfred Veber deklaroi se është shumë i shqetësuar për situatën aktuale në Maqedoni, Bosnje e Hercegovinë dhe Kosovë. Ai paralajmëroi se Bashkimi...

Lëndët kimike dhe Veliera, aktivistët takim me Nishanin

Kreu i Shtetit priti sot në një takim disa përfaqësues aktivë të Shoqërisë Civile dhe dëgjoi me vëmendje shqetësimet e tyre për dy çështje...

Basha-Alfanos: Nga kriza dilet vetëm me qeveri teknike

“Standardet evropiane në zgjedhje mund të realizohen vetëm, duke pasur një qeveri teknike që angazhohet për të zbatuar prioritetet kryesore integruese si; dekriminalizimi, lufta...