Presidenti Trump i shkruan Nishanit: Përpara kemi sfida të përbashkëta

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka shkruar presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani duke e falënderuar për mesazhin e urimit për marrjen e detyrës...

Procedimi për kreu e FRPD Shkodër, Këlliçi: Mos i provokoni të rinjtë

Pas nisjes së hetimeve nga policia për kreun e FRPD-së në Shkodër, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të FRPD-së, Belind Këlliçi. Ky i...

Manjani: Në çadrën e lirisë duhet të mblidhen të gjithë shqiptarët

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, ka bërë thirrje që të gjithë të mblidhen me opozitën...

Blushi: Të besosh Ramën për kanabis, si të shkosh në Bruksel me not

Deputeti Ben Blushi ka ironizuar deklaratën e sotme të Kryeministrit Edi Rama që tha se policia ka nisur luftën kundër kultivimit të kanabisit. Në...

Të rinjtë Mogherinit: Duam zgjedhje të lira dhe të ndershme

Në momentin që diplomatja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini po largohej nga Universiteti Politeknik, disa të rinj iu afruan me pankarta në...

Raporti i SHBA: Si qeveria manipuloi zgjedhjet më 2015

Departamenti amerikan i Shtetit shpreh shqetësimin për përpjekjet e qeverisë shqiptare në manipulimin e zgjedhjeve, ndërsa sjell si shembull vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër....

Vlahutin-eurodeputetes: Vila 1.6 milionë euro, jo shumë e shtrenjtë

Skandali i blerjes së një vile me vlerë 1,6 milionë euro nga ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, në një zonë rezidenciale...

Nishani: E drejta për votën e lirë është e panegociueshme

-Zoti Nishani, ju, si Kryetari i Shtetit të Republikës së Shqipërisë si i komentoni zhvillimet në Maqedoni? Shqipëria as nuk ka ndërhyrë dhe as nuk...

Farsa e Ramës me drogën tani që ka mbaruar korrja

Tonelatat me farë kanabisi janë depozituar që në dhjetor të vitit të kaluar për t’u mbjellë më pas. Për të filluar aksione të tilla...

Manekinët e krimit në qeveri në çadrën e protestës

Kryetari i opozitës Basha deklaroi mbrëmë se Reforma në Drejtësi nuk mund të jetë në duart e bandave të krimit në qeveri. Protesta në...