Bushati: Shqipëria, pjesë e Jugosllavisë së re ide e Ramës

Ideja për krijimin e një Jugosllavie të re nuk ka qenë e Presidentit serb Vuçiç, por e kreut të qeverisë shqiptare Rama, iu cili...

Qytetarët: Nuk do i lejojmë bandat ta marrin sërish peng Kavajën

Gomat e makinës rënkojnë mbi kalldrëmin që ka filluar të lëvizë në qendër të Kavajës. Qyteti i rindërtuar sipas shijeve të kryetarit që iku,...

Presidenti Nishani dekoron Zenel Hoxhën me titullin “Kalorës i urdhrit të Skënderbeut”

Dekorohet Presidenti i Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike Motivacioni i Dekorimit për Presidentin e Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike dhe ish-themelues i PD-së: Në shenjë vlerësimi...

Rama poshtëron PDIU, e përjashton nga Vettingu

Armand MAHO Ka degjeneruar në poshtërim publik dje votimi i kandidaturës së Shpëtim Idrizit, kryetar i PDIU për anëtar i Komisionit Ad Hoc të Vettingut,...

A po blihet Veneto Bank në Tiranë nga ABI Bank që drejtohet nga gruaja...

Banka Veneto, një nga bankat më të mëdha në Itali, e pranishme në Shqipëri që në vitin 2009 dhe prej kohësh në qendër të...

Dule: Shtyrja e zgjedhjeve është e pashmangshme

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka thënë se PBDNJ nuk është parti ekskluzive e minoritetit grek, por një...

Parlamentarë suedezë mbështetje kauzës së opozitës për zgjedhje të lira

Parlamentarë suedezë shprehin mbështetjen e fuqishme ndaj kauzës së opozitës për garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme përmes krijimit të një qeverie...

Zv/kryetari i KQZ: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

Zv/kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Hysen Osmanaj thotë se data e zgjedhjeve mund të shtyhet vetëm nëse arrihet një marrëveshje, ndërsa zgjedhjet pa...

Basha-Rames: Reflekto ose përballje me lëvizjen popullore

Kryetari i PD, Lulzim Basha paralajmëroi Ramën dje për përballje me lëvizjen popullore, nëse ai nuk reflekton mbi kërkesën e opozitës për krijimin e...

Zgjedhjet pa opozitën, shkatërruese për vendin

Eurodeputeti Eduard Kukan u ka bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të arrijnë një marrëveshje politike për të organizuar zgjedhje të besueshme, të...