Xhafa fsheh në CV 5 vitet si xhelat i diktaturës

Në jetëshkrimin e ministrit të ri të Brendshëm (këtu: http://ps.al/author/fatmir-xhafaj/) që mund ta gjesh në faqen zyrtare të Partisë Socialiste, mungojnë plotë 5 vite...

“Financial Times”: Situatë e rrezikshme në Ballkan

“Financial Times” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar integrimit të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian, duke folur për të shkuarën e rajonit, të...

Xhafa ministër, akt lufte kundër opozitës

Kryetari i opozitës Basha deklaroi mbrëmë nga Çadra e Lirisë se emërimi i Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Rama është një akt...

Torturat e Xhafës ndaj 17-vjeçares: “Arbenit ja hoqi dhëmbët me darë”

Arben Duka ishte një i ri nga Kruja që në ditën e vdekjes së diktatorit Enver Hoxha, qëlloi në një tavolinë me katër shokë...

Kongresmeni-Bashës: SHBA mbështet protestën

Mbështetja brenda Kongresit amerikan ndaj kauzës së opozitës për zgjedhje të lira dhe të ndershme vijon të rritet. Dje, një tjetër kongresmen i është...

Ish të Përndjekurit: Xhafa ministër vetëm nëse do kalojë mbi trupat tanë

Qindra ish-të përndjekur nga regjimi komunist marshuan në shenjë proteste përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. Me pankartë në duar, të internuarit, të burgosurit, të...

Zyrtari i BE: Pa luftë ndaj krimit e korrupsionit, nuk ka anëtarësim në BE

“Për aq kohë sa Shqipëria nuk përparon në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, anëtarësimi në Bashkimin Europian do të jetë i pamundur”. Kjo ishte...

SHBA: Shqipëria, e dyta në botë për pastrimin e parave

Departamenti amerikan i Shtetit ka përfshirë Shqipërinë, Bosnje-Hercegovinën dhe Serbinë në listën e fundit të shteteve kryesore që pastrojnë para në botë, teksa institucionet...

Deputeti italian Nuti letër qeverisë Rama: Ku i çuat 1300 kontenierët?

Ku shkuan 1300 kontenierët e mbushur me plehra? Në Maqedoni ku duhej të shkonin apo janë groposur në Shqipëri? Pas kërkesës për një hetim shtetëror...

Kim Mehmeti: Rama me mendësi enveriste

Pasditen e 27-të në Sheshin e Lirisë të organizuar rreth forumit për personat me aftësi të kufizuara, qytetarëve iu bashkua edhe shkrimtari Kim Mehmeti,...