Berisha paralajmëron Edvin Shullazin: Mos luaj me kokë!

Me urdhër të Ramës, Emiljano Shullazi ka kërcënuar pak ditë më parë Akademikun Mynyr Koni, duke i kërkuar atij tërheqjen nga gara për postin...

Basha: Taksa e sheshtë do ulet në 9%, TVSH në 15%

Taksat e larta, papunësia, rënia e fuqisë blerëse, mungesa e investimeve kanë qenë shqetësimet që tregtarët e Sarandës i kanë shprehur kryetarit të Partisë...

Zhvatje me 574 milionë në Spitalin e Vlorës

Partia Demokratike denoncoi dje aferën e radhës me tenderat e shëndetësisë, fenomen që tashmë është përhapur në të gjitha qarqet e vendit. Bëhet fjalë...

Skema e vjedhjes së 400 milionë lekëve me barnat e veteranëve

Pas skandalit korruptiv të një viti më parë me Fondin e Rimbursimeve, një skemë e re vjedhjeje përfshin në një tjetër aferë në këtë...

Kur të del tym nga koka, afron ora e hetimit për Ramën e ministrat

I vetmi produkt konkret i vizitës së Ramës në Shtetet e Bashkuara ishte nënshkrimi i një marrëveshjeje në zyrat e FBI. Rama u thirr në...

Parlamenti Europian: Të dënohen zyrtarët e lartë për korrupsion

Parlamenti Europian ka publikuar dje rezolutën për Shqipërinë, ku bën thirrje për luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, ndërsa kërkon dënimin e zyrtarëve...

Rama, 410 milionë të tjera në xhepat e Vilmës

410 milionë lekë është tenderi i radhës që Beqja i ka dhuruar ortakes dhe mikeshës së Edi Ramës. Partia Demokratike denoncoi dje një tjetër...

Peshkimi në prag falimenti kërkon shpëtim tek Basha

Ndonëse 300 familje jetojnë vetëm me peshkimin në Sarandë, ky sektor është drejt falimentimit. Mungesa e kushteve, taksat e larta, mungesa e kantierit për...

Takimi i Lamtumirës, doli nga Shtëpia e Bardhë si votues i Bashës

Rama ka hyrë si Kryeministër në Shtëpinë e Bardhë dhe ka dalë si kryeopozitar. Ka hyrë si lideri i rilindjes dhe ka dalë prej...

Basha: Energji falas deri në 200 kilovat për familjet e varfëra

Banorët e Dumresë janë jo vetëm të zhgënjyer nga qeveria Rama, por dhe në situatë ekonomike tepër të vështirë. Jo vetëm nuk kanë përfituar...