Paralajmërim zyrtar dhe i drejtpërdrejtë i SHBA për qeverinë Rama

Tirana zyrtare ka një paralajmërim të prerë dhe të drejpërdrejtë nga qeveria Trump për votën e sotme në OKB në lidhje me Jeruzalemin.. Vota shqiptare...

Kush është Hajdari që Rama e bëri kryeinspektor?

Në prag të Reformës në Drejtësi, Kryeministri bëri një emërim special. Prokurorin Shkëlqim Hajdari e vendosi pranë vetes si kryeinspektor, një post kyç kontrollues...

I biri i ministrit të diktaturës drejtor për Fondet e BE!

I biri i ministrit të diktaturës do të jetë përgjegjës për Fondet e Ballkanit Perëndimor të BE të dhëna për Shqipërinë. Ky është emërimi...

Prag-Revolte në Dibër, 11 kriminelët tek votat

Angazhimi i strukturave kriminale të pushtetit dhe krimit të organizuar për të grabitur mandatin e kryebashkiakut të Dibrës ka sjellë një irritim te dibranët....

“Del i përmirësuar nga spitali”: Mediat greke publikojnë kartelën klinike të Ramës

Mediat greke kanë botuar të plotë kartelën klinike të Ramës të bërë publike disa ditë më parë nga Kryeredaktori i RD. Në kartelë nënvizohen...

E papreçedent në histori, revolta e komentuesve ndaj Lu në faqen zyrtare të Ambasadës

Kurrë nuk ka ndohur në këto 27 vite që nga rihapja e ambasadës amerikane që në faqen zyrtare të ambasadës të ketë një furtunë...

Dokumentat amerikane për Ruçin, Wikileaks: Pjesë e krimit e drogës

A është Gramoz Ruçi një person non gratta për Shtetet e Bashkuara. Dokumentat amerikane sipas Wikileakas janë të qartë në këtë drejtim dhe duket...

Ku i mori Gregor Rama paratë e “BMV”-së ultralux?

Berisha i kërkoi dje Ramës në Parlament të bëjë transparencën mbi paratë për mjetet luksoze e super të shtrenjta që përdor djali i tij...

Vidhet shtëpia e Gjiknurit, dalin thasët, policia e mban të fshehtë

Një nga shtëpitë e ministrit të afërt të Ramës, Damian Gjiknuri është vjedhur në orët e mesditës. Shtëpia gjendet në rrugën “Fortuzi” pas Ministrisë...

Rrëzimi i Qeverisë, Basha reagon për deklaratën e ambasadorit amerikan

Kryetari i PD, Basha ka komentuar deklaratën e ambasadorit amerikan Lu duke I dhënë të drejtë atij dhe duke I kujtuar se vetëm në...