Kryetari i Partisë Komuniste dhe spiuni i Sigurimit zgjidhet nga Rama në krye të...

Deputeti Bylykbashi dhe ish-ministri i Drejtësisë, Bardhi kanë paraqitur dokumentet përmes të cilave provohet se kandidatët e zgjedhur nga Rama në krye të KLP...

Vjen refuzimi i parë amerikan për Ramën

Dyert e SHBA janë të mbyllura për Ramën. SHBA-të kërcënuan se do të “mbanin shënim” emrat e vendeve që do të ngrinin dorën “kundër”...

Vendimi skandaloz i Prokurorisë: Nuk hetojmë Ramën për shkelje ligji se kërkon ndjesë në...

Prokuroria i ka kthyer një përgjigje qesharake padisë penale të bërë nga LSI ndaj thirrjes antikushtetuese të Ramës drejtuar policisë në zgjedhje, ku ai...

Olsi Rama në makinën e transportit të kokainës AA 635 DM, Ruçi i ndërpret...

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar në Parlament skandalin e përfshirjes së Olsi Ramës në makinën e transportit të kokainës, duke treguar edhe datat që i...

Berisha bën deklaratën e fortë: Djegie solemne e mandateve të deputetëve

Ish-Kryeministri Berisha paralajmëroi se do të djegë mandatin e deputetit në mënyrë solemne pas shkeljes së Kushtetutës në kapjen e Kryeprokurorit të vendit. Berisha...

Rama ofendon Përfaqësuesin e Shteteve të Bashkuara në OSBE: Ku punon ky?

Kryeministri Edi Rama duket se është vënë në një pozitë të vështirë nga deklaratat e të ngarkuarit me punë të SHBA-së në OSBE, Harry...

Gregor Rama prej dy vitesh me dy “BMW”, një të blinduar dhe një X5

Në një artikull të vitit 2005, britanikja “The Guardian” e përshkruante me këto fjalë 3-mujorin e parë të Presidencës së Viktor Jushçenkos, ish-Presidentit të...

Operacioni SHBA-Itali kundër Peshkut të Madh

Qëndrimet, deklaratat dhe aksioni ligjor kundër mafies duket se është i mirëkoordinuar mes Shteteve të Bashkuara dhe Italisë. Deklaratat thuajse flasin në të njëtën...

Gazetari që përdoret nga Tahiri tjetër pistë të rreme

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një tjetër deklaratë jo të vërtetë dhe mashtruese në lidhje me makinën e ku Sota u kap me 860...

Monstra Xhafa: Nuk ndjehem keq për torturat në hetuesi ndaj krutanëve

Hetuesi i diktaturës që masakroi të rinjtë krutanë sepse festuan për vdekjen e diktatorit deklaroi në një intervistë për Ora News se ai nuk...