“Dështimi i shitet si sukses”, Bardhi: Ramës i kanë shteruar idetë. Krekosjet nuk sjellin...

Kjo është një përpjekje e dëshpëruar për të ringjallur një plan të vjetër, të paligjshëm dhe të dështuar, nga një njëri që i kanë...

Të gjitha rastet kur Rama mbrojti krimin që promovoi në politikë. “Shqipërisë i duhet...

Edi Rama nuk mund ta luftojë krimin, pavarësisht spektaklit me të cilin jep premtimet. Ai ka dhënë prova se ka marrë në mbrojtje të...

“Edi Rama armiku i SPAK”, reagon PD: Ligji “Rama” minon SPAK, i merr kompetencat

Në ditën e ngritjes së tij, SPAK ka përballë të njëjtin kundërshtar që e pengoi për 3 vjet me rradhë. Me një shfaqje qesharake...

Rama i shpjegon Rrajës se si do të luftojë krimin!!!

Edi PALOKA Do te ishte nje “Stand up comedy” ne se ai qe po jep “shfaqje” prej oresh , nuk do te ishte ne karrigen...

Rama nën presion të shtuar nga brenda dhe jashtë vendit…

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, akuzoi sot mazhorancën e drejtuar nga Edi Rama se po përpiqet të kapë të gjitha institucionet, përfshi edhe...

Reagon sërish Presidenti: Kush është me e rëndësishme, Kushtetuta e Shqipërisë apo Dvorani i...

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, me anë të një postimi në rrjete sociale, u ka kujtuar ambasadorëve të akredituar në Tiranë se...

Basha takon kryetaren e CDU: Të angazhuar për reformën zgjedhore që i hap rrugë...

Me kryetaren e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer, njëherësh Ministre e Mbrojtes e Gjermanisë pata kënaqësinë të bashkëbisedoja mbi intensifikimin e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Gjermanisë....

Besa Shahini e pranon me gojën e saj: Jemi të paaftë, nuk jemi të...

Ergys MËRTIRI Ministrja e Arsimit u prononcua ne menyre krejt te pacipe lidhur me skandalin e nje teksti mesimor te klases se 8, ku paraqitej...

Basha takon Johan Wadephul: PD e angazhuar për zbatimin e kushteve të Bundestag

Takim i shkelqyer me Johan Wadephul. PD e angazhuar per zbatimin e kushteve te Bundestag per Shqiperine qe perbejne udherrefyesin per te dale nga...

Basha në Gjermani: Mora mbështetje për integrimin europian, investime gjermane në qeverisjen e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në mesazhin e përcjellë sot nga Laipcigu në Gjermani ku po zhvillohet Kongresi i CDU, shprehet shumë optimist...