Spaho: Të futet në rend dite ekstradimi i Nezar Seitaj

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi nuk lejoi dje kryetarin e Grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho, që të fliste në seancë plenare në lidhje...

Noka: Për avionin me drogë më informuan oficerë të policisë

Ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka deklaroi dje se ishte informuar nga oficerë të policisë në lidhje me rënien e avionit në Ishëm. Noka...

Trafikanti i drogës së Kavajës Roshi kërcënon deputetin Blushi

Deputeti socialist, Ben Blushi ka bërë publik dje një mesazh kërcënues që i ka ardhur në telefon fill pasi ka mbajtur një fjalim në...

Karshillëk miliarderësh me “investitor”… mjerimin!

Ish-deputeti i Partisë Demoktatike, Gent Strazimiri, ka reaguar pas kongresit të sotëm të Partisë Socialiste. Sipas tij, ky ishte një karshillëk miliarderësh me investitor mjerimin. Reagimi...

Baxhanaku i Ramës në skemën mafioze të koncesionit të faturave për Romanën dhe Olsin

Baxhanaku i Edi Ramës, Armando Frangu është pjesë e skemës mafioze për të nxjerrë fituese kompaninë kroate të monopolit të kontrollit online të faturimit...

Reagimi i fortë i Sekretarit të PD: Shqipërinë e ka nxirë Edi Rama…

Nga Gazmend BARDHI Shqipërinë e ka nxirë Edi Rama duke e kthyer në këto 6 vite në “bazë operacionale të krimit të organizuar rajonal”, “pikë...

53 krerët e policisë, të gjithë me origjinë nga Tepelena

- Haki Çako, drejtori i Përgjithshëm i Policisë, nga Progonati i Tepelenës, i rritur në Lushnjë - Rebani Jaupi, zv.drejtor i Përgjithshëm i Policisë së...

Atentatin ndaj prokurorit/ Basha: Preku interesat e tyre, i treguan kallashin. Beteja bëhet për...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka folur sërish për atentatin e ndodhur pasditen e 1 nëntorit te mbikalimi i Shkozetit, ku mbeti i plagosur...

Deklarata e fortë e Palokës: Rama i tall, i fyen dhe i urdhëron ta...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka komentuar përmes një postimi në Facebook, takimin e kryeministrit Edi Rama në Mirditë. Sipas numrit dy të selisë blu,...

Tortura çnjerëzore në polici protestuesit, i thyhen gishtërinjtë, Berisha: Bashkë kundër horrave!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar përmes një statusi në rrjetet sociale dhunën me të cilën po përballen sipas tij dy të rinjtë, banorë të...