Skandal, Rama fut drogën në listën e barnave të rimbursueshme 2017

Albana VOKSHI Pacientët lihen pa kurat e nevojshme për pazaret e miqve të Kryeministrit. Kryeministri Rama urdhëroi sot Ministren e Shendetësisë të dale në një deklaratë...

Tahiri-Bajrovic, lidhjet në krim

Atentati i mbrëmjes së diel në Shkodër, i cili përfundoi me një të plagosur dhe 6 të arrestuar, implikon edhe ministrin e Brendshëm, Saimir...

Mbesa e dëshmorit të 2 Prillit-Ruçit: Je njolla më e zezë e këtij Parlamenti

Fjalën e parë në Parlament, Izmira Ulqinaku, deputete e Shkodrës nuk e nisi me përshëndetjen e kryetarit të parlamentit. Duke u prezantuar si mbesa...

Berisha deklaron: Kjo mazhorancë largohet para Dhjetorit

Ish-Kryeministri Berisha paralajmëroi se mazhorancën nuk e zë dhjetori, ndërsa deklaroi se krimi i organizuar ka marrë përmasa akoma më të mëdha se në...

Valbona Maloku: Fatmir Xhafa na torturonte dhe na kërkonte florinjtë

Në një intervistë të dhënë për “Rilindja Demokratike” më 17 maj 2017, Valbona Maloku (Duka) ka rrëfyer tortuat që sipas saj i janë ushtruar...

15 fabrika riciklimi në Tiranë dhe Durrës

15 fabrika riciklimi ushtrojnë aktivitetin e tyre midis Tiranës dhe Durrësit, por në të gjithë vendin numri i kompanive të tilla sipas riciklo.al një...

Lëvizja studentore e Dhjetorit ‘90-të, si e kam jetuar unë..!

Bardhyl Ukcamaj (New York, SHBA) Lëvizja Studentore e Dhjetorit 1990-të është i vetmi aksion politik i shqiptarëve në historinë e tyre të njohur, që realizoi...

Tahiri publikon “listën e zezë” të prokurorëve dhe gjyqtarëve për “ekzekutim”

Portale pranë ministrit të Brendshëm dhe Partisë Socialiste kanë publikuar sot një ‘listë të zezë’ të gjyqtarëve dhe prokurorëve që akuzohen për shkelje ligji...

A do të arrestohet Rama?

Fakte dhe prova të reja dhe të tmerrshme për lidhjet e krimit me Ramën dhe Tahirin. Të dy janë kapur në flagrancë nga shërbimet...

Zbulohet portali që financohet me paratë e drogës të Tahirit

Gazetari Elio Laze ka postuar në rrjetet sociale të vërtetën e sponsorizimit me paratë e drogës të një portali të financuar nga Tahiri. Postimi i...