PotëDëgjoj/ Basha: Në Elbasan, me punëtorët dhe hallet e tyre të përditshme…

Kryetari i PD, Lulzim Basha ndodhej sot në Elbasan ku është takuar me një grup punëtorësh në nismën e tij “Po të Dëgjoj”. Basha shkruan...

Basha fton qytetarët në Instagram: Çdo ditë është një mundësi e re për të...

Çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit. Ndaj sot kam shumë dëshirë t'ju kujtoj...

Basha: Sot në opozitë e nesër në qeverisje, Kosova dhe aspirata e integrimit, misioni...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ururar 12-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Basha shkruan në mesazhin e tij se, "sot në krye...

Basha: Anullimi i Ligjit të Arsimit të Lartë, pika e parë e programit të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasi u drejtoi në instagram qytetarëve pyetjen se cili do të ishte vendimi i parë që do merrnin...

“Po të dëgjoj”, Basha nis komunikimin me të rinjtë në instagram me një pyetje...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka gjetur një komunikim tjetër të drejtpërdrejtë me të rinjtë. Për të marrë sa më shumë opinionin e...

75 vjetori i kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit, Basha: Mbrojtje me çfarëdo çmimi i lirisë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjet kujton 75 vjetorin e Kryengritjes së Kelmendit, në të cilën malësorët u ndeshën...

Basha me programuesit e rinj: Me vizionin e duhur qeverisës e ardhmja juaj është...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kuadër të turit "Po të dëgjoj", zhvilloi një vizite në Startup-in Albanian Business Partners për të dëgjuar rreth...

Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur. Emërimi i...

• Edi Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur me ligj. Emërimi i mercenarëve të tij partiakë në krye të...

Basha me Drejtuesen e BB: PD është e angazhuar për ta ringritur ekonominë dhe...

Kryetari i PD, Lulzim Basha u takua sot me drejtuesen e misionit të Bankës Botërore, Maryam Salim. Gjatë takimit, Basha tha se, Shqipëria ka...

Rruga e daljes është e qartë: Të kthehet legjitimiteti i institucioneve. Të kemi një...

• Kapja e shtetit, kapja e zgjedhjeve, kapja e drejtësisë, e Gjykatës Kushtetuese ka çuar vendin në një krizë të thellë politike dhe kushtetuese. Kjo...