Basha: Kukësi dhe familjet kuksiane po lëngojnë. Sa më parë të çlirohemi nga kjo...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë takimit me banorë të Kukësit ngriti shqetësimin e largimit të të rinjve nga Shqipëria. Basha tha se, sSa...

Në gjyq pse protestoi, Balliu: Presione politike, Edi Rama është zëdhënës e partner i...

Ka nisur me shtyrje procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit të PD-së Klevis Balliu për protestat e banorëve të Unazës së Re dhe përplasjet me policinë....

Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm 7...

• E vërteta për sallat e kirurgjisë që fsheh propaganda e qeverisë, Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm...

Donacionet po përdoren për propagandë! Rama tallet me shqiptarët njësoj si me hapjen e...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se pas Konferencës së Donatorëve për qeverinë nuk ka vend për triumfalizëm. Në një intervistë...

Deklarata e fortë: Një kryebashkiak i emëruar nga Rama dyshohet i dënuar për vrasje

Sekretari i Përgjithshëm i ParPD, Gazment Bardhi ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, teksa foli për kryebashkiakët socialistë që kanë kaluar në...

Zhupa i përgjigjet Veliajt: Mashtrues serial, 80% e lejeve të ndërtimit janë kulla mbi...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa i përgjigjet deklaratave të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, dje në "Real Story". Sipas Veliajt, gjysma e lejeve...

Koncesioni i check-up në SPAK. PD 7 akuza për Ilir Beqjen, Ogerta Manastirliun, Vilma...

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga...

Kryemadhi: 880 milionë euro janë kredi, do t’i paguajnë shqiptarët. Duhet monitorim…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha sot se, konferenca e donatorëve tregoi se s’ka asnjë paragjykim ndaj shqiptarëve. Kryemadhi kërkoi nga qeveria që të...

Bozdo: Sot Brukseli foli për Shqipërinë, Rama të mos e përdorë donacionin për të...

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo ka përshëndetuar ndihmën që Konferenca e Donatorëve dha në donacione, dhe sidomos vendet e BE-së, ku sipas...

Basha: Donacionet ndërkombëtare për dëmet e pas tërmetit të përdoren me përgjegjshmëri e transparencë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha falenderon të gjitha shtetet që gjatë Konferencës së sotme të Donatorëve shprehën solidaritetin me Shqipërinë. SBasha shkruan në reagimin...