Gjata analizon korrupsionin e qeverisë së rilindjes: Rama ka kapur gjithë pushtetet për të...

Nga Çlirim GJATA Për korrupsionin Sot është dita ndërkombëtare e luftës kundër korrupsionit. Gjatë gjithë ditës nuk pati asnjë reagim qeveritar për këtë, asnjë organizim i...

Paloka-Ramës: Tani nga 3 pikat që rekomandoi Basha, ka mbetur vetëm e treta: 150 milion eurot...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i kërkon kryeministrit Rama që pasi plotësoi dy pikat e para të propozuara nga Basha, të plotësojë edhe...

Basha emëron gjeneralin Piro Ahmetaj Këshilltar për Sigurinë Kombëtare

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjeruar rrethin e bashkëpunëtorëve të tij, duke emëruar gjeneral (r) Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare. Gjenerali...

Vdekja e kryekomisar Hajdarmetaj, PD kërkon informacion zyrtar për mosveprimet kriminale të Qeverisë me...

Pas kërkesës për informacion mbi mosveprimet lidhur me dy pallatet në Thumanë, ku humbën jetën 24 qytetarë, me anë të një kërkese zyrtare, Sekretari...

Dakot me Ramën në krye po vijnë vërdallë, jo për të ndihmuar qytetarët, por...

Nga Edi PALOKA Pak dite me pare Rama ju sul si kafshe nje banoreje fatkeqe pse guxoi te drejtonte gishtin e akuzes ndaj “xhuxhit”. Dje ne...

Berisha: Tragjedia në Thumanë mund të evitohej, pallatet ishin të pabanueshme

Nga Sali BERISHA Viktimat e Thumanes dhe disa nga ato te Durresit mund te ishin te gjalle sot! Ato jane vrasje shteterore, pa dashje apo pa...

Mos veprimi kriminal i qeverisë dhe Bashkisë Krujë për dy pallatet e tragjedisë në...

KËRKESË PËR INFORMACION PËR TRAGJEDINË NË THUMANË PD ka nisur mbledhjen e informacioneve për mosveprimin kriminal të Qeverisë dhe Bashkisë Krujë për dy pallatet e...

Abuzimi, miliona euro për shkolla të rikonstruktuara nga Veliaj, të shkuara dëm, kanë rënë...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka denoncuar Bashkinë eTiranës për dëmtimin e shkollave nga tërmeti. Zhupa shkruan në një postim në Facebook se, shkollat qe...

Të pafytyrë! Në vend që të japin llogari e të mbajnë përgjegjësi, kanë dalë...

Nga Edi PALOKA Te pafytyre ! Ne vend qe te japin llogari e te mbajne pergjegjesi, kane dale te marrin dekorata ne sallen e Parlamentit....

Dy shqetësimet e vërteta të Ramës pas katastrofës: Mos preken përgjegjësit dhe milionat e...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka Ka reaguar pas mbledhjes së sotme të qeverisë ku u paraqitën projektet për të kaluar pasojat e shumta që la...