Studentët prishin takimin e Veliajt

Studentët dhe aktivistët e lëvizjes “Për Universitetin” kanë vepruar sërish kundër politikanëve. Kësaj radhe, “viktimë” ishte kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj që me bisht...

Basha: Protesta për një qeveri të re antikrim

Kryetari i PD, Lulzim Basha doli sot në mesditë në një deklaratë për mediat, ku pasi ka bërë publike dëshminë e gazetarit Jetmir Olldashi,...

PD i kërkon Prokurorisë të nisë hetimet për Ramën për 80 mijë dollarët e...

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të nisë hetimet për pagesën e 80 mijë dollarëve të paguar nga Edi Rama për foton me Presidentin e...

Opozita-Mogerinit: Të mos fshihen problemet me krimin dhe korrupsionin

Ka përfunduar takimi i liderëve të opozitës shqiptare me Federika Mogherinin në selinë e Misionit të BE në Tiranë. Nënkryetari i PD, Edi Paloka deklaroi...

Basha: Kryengritje popullore në mbrojtje të Kushtetutës

Kryetari i PD, Basha deklaroi sot fillimin e një kryengritje popullore kundër diktaturës së krimit. Basha deklaroi se opozita nuk do ta njohë njeriun...

Katër pyetje Ramës dhe mbrojtje me çdo çmim integritetit të vendit

Sali BERISHA Edvin Kristaq Rama, pasi i fali Greqisë fushat më të mëdha të gazit dhe naftës në Jon dhe Mesdhe, i fali asaj edhe...

“Jo vetëm largim i Ramës, por nxjerrje e tij para drejtësisë”

“Asnjë qeveri nuk do të jetë serioze nëse nuk do të çojë para drejtësisë Ramën”. Kryetari i PD, Basha ka deklaruar nga Kuvendi Kombëtar...

Pas kërkesës së PD, Rama pranon: Brenda vitit mbërrijnë 1900 muxhahedinë

Kryeministri Rama i është përgjigjur kërkesës së nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, për informacion lidhur me pranimin nga Shqipëria të muxhahedinëve iranianë....

Bylykbashi: Asnjë kufizim ndaj shkeljeve që çojnë zyrtarët e lartë përpara drejtësisë

Komisioni i posaçëm për Reformën në Drejtësi u mblodh dje për diskutimin e kapitullit të paketës së rishikuar të ndryshimeve kushtetuese, që lidhet me...

Duma: Protesta do të jetë paqësore

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma, tha dje gjatë një interviste se manifestimi i sotëm do të jetë paqësor dhe...