Skema e organizatës kriminale të trafikut të drogës, lidhjet dhe ndarja e parave

Rama u dha pushtet Tahirit dhe Kodhelit në këmbim të krijimit të të gjitha lehtësive për krijimin e infrastrukturës shtetërore në shërbim të organizatën...

Psikopati ofendon ish-Kryeministrin Berisha, bllokohet Parlamenti

Parlamenti është ndërprerë pasi xhelati i diktaturës ka përjashtuar deputetin Noka vetëm se ai kërkoi fjalën për procedurë për të reaguar ndaj ofendimit që...

Dosja “K”, 31 pinjollët e krimeve të diktaturës

Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës. “RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto...

SHBA flet për rrëzimin e Qeverisë “Rama”

Ambasadori amerikan, Lu ka paralajmëruar një rrëzim të qeverisë Rama nga rinia në rast se ai nuk do t'i përgjigjet kërkesave të tyre. Thirrja...

Berisha tregon arsyen se përse u ekstradua vrasësi i Azemit: Një kriminel më shumë...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, komentoi për herë të parë ekstradimin e Izet Haxhisë nga Turqia, ish-truproja e...

CNN: Shqipëria e zhytur në korrupsion

Rrjeti televiziv amerikan më i madhi në botë deklaron se Shqipëria është një vend i zhytur thellë në korrupsion. Në një analizë të publikuar...

Vilma Nushi i shet aksionet dhëndrrit për të fshehur gjurmët

Të gjitha konçesionet e shëndetësisë në katër vitet e qeverisjes Rama kanë përfunduar me bekimin e tij në duart e një njeriu të vetëm,...

Skandal, Rama fut drogën në listën e barnave të rimbursueshme 2017

Albana VOKSHI Pacientët lihen pa kurat e nevojshme për pazaret e miqve të Kryeministrit. Kryeministri Rama urdhëroi sot Ministren e Shendetësisë të dale në një deklaratë...

Berisha deklaron: Kjo mazhorancë largohet para Dhjetorit

Ish-Kryeministri Berisha paralajmëroi se mazhorancën nuk e zë dhjetori, ndërsa deklaroi se krimi i organizuar ka marrë përmasa akoma më të mëdha se në...

Mbesa e dëshmorit të 2 Prillit-Ruçit: Je njolla më e zezë e këtij Parlamenti

Fjalën e parë në Parlament, Izmira Ulqinaku, deputete e Shkodrës nuk e nisi me përshëndetjen e kryetarit të parlamentit. Duke u prezantuar si mbesa...