Bylykbashi: Propozuam 6 pika, mazhoranca do të vazhdojë të kontrollojë mekanizmat, ne nuk do...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Reformës Zgjedhore, Oerd Bylykbashi ka folur për mediat pas takimit të sotëm mes palëve ku ka deklaruar...

Basha me grevistët e urisë: Mbështetje pa kusht! Të tradhëtuar dhe keqtrajtuar nga qeveria

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha vizitoi sot grevistët e e urisë të rafinerisë së naftës dhe të stacionit të pompimit të ujit në Poçem. Në...

20 shkurti/ Basha: Si 29 vjet më parë dhe sot ka ende një qëllim...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përkujton 20 Shkurtin, ditën e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha. Basha shkruan në mesazhin e tij se,...

Reagimi i fortë i Bashës: Nuk ka prokuror apo gjykatës të korruptuar që mund...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi për çështjen e protestuesve të Unazës së Re. Basha shkruan në reagimin e tij se, prokuroria e...

Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës, përfituese direkte nga projekti...

• Klevis Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës, Elisabeta Imeraj është përfituese direkte nga projekti korruptiv i Unazës së Re. Shtëpia...

Basha: Kukësi dhe familjet kuksiane po lëngojnë. Sa më parë të çlirohemi nga kjo...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë takimit me banorë të Kukësit ngriti shqetësimin e largimit të të rinjve nga Shqipëria. Basha tha se, sSa...

Në gjyq pse protestoi, Balliu: Presione politike, Edi Rama është zëdhënës e partner i...

Ka nisur me shtyrje procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit të PD-së Klevis Balliu për protestat e banorëve të Unazës së Re dhe përplasjet me policinë....

Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm 7...

• E vërteta për sallat e kirurgjisë që fsheh propaganda e qeverisë, Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm...

Koncesioni i check-up në SPAK. PD 7 akuza për Ilir Beqjen, Ogerta Manastirliun, Vilma...

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga...

Basha: Donacionet ndërkombëtare për dëmet e pas tërmetit të përdoren me përgjegjshmëri e transparencë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha falenderon të gjitha shtetet që gjatë Konferencës së sotme të Donatorëve shprehën solidaritetin me Shqipërinë. SBasha shkruan në reagimin...