Vokshi: Qeveria po kërkon t’u mbyllë gojën gazetarëve, PD do të anulojë ligjin me...

Ish-deputetja Albana Vokshi, duke komentuar ligjin antishpifje dhe vëmendjen që i dha Rai 3 në emisionin ‘Albania bocce cucite’, ‘Shqipëria: Gojët e qepura’ shkruan...

Basha me ministrin e Jashtëm italian: Fokusi ynë të ndihmojmë njerëzit, jo të bëjmë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati sot një takim me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, ku një nga temat që...

Berisha: 29 vjet më parë u themelua Partia Demokratike, Partia që me votën e...

Nga Sali BERISHA Te dashur miq, Sot 29 vjet me pare, me 11 dhjetor te vitit 1990, studentet e Universitetit te udhehequr nga tribuni i lirise...

Tërmeti/ Bylykbashi zbulon skandalin e Arta Markut me dosjet e lejeve të ndërtimit para...

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi i ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin zbuloi se kanë informacine për hetimin e pasojave të tërmetit...

Rezoluta e IDU, reagon Bardhi: Zgjidhja e krizës, zgjedhje të parakohshme në një ditë...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas Rezolutës së Unionit Ndërkombëtar Demokrat. Bardhi shprehet se, zgjidhja e krizëz, zgjedhje të parakohshme...

Reagimi i fortë i Palokës ndaj Ramës: Shihni kë kemi kryeministër! (Video)

Nga Edi PALOKA Monster! Mes femijeve ju ngre gishtin e mesit te rinjve qe po e kontestonin! Shihni ke kemi kryeminister! Nuk mjaftohen qe kerkojne te...

Gjunkshi reagon pas kapjes së drogës nga policia italiane: Autostrada detare sundohet nga trafiku...

Nga Xhemal GJUNKSHI Sot konfirmohet nga Autoritetet e Policise Italiane, kapja e nje gomoneje me 334 Kg Kanabis Sativa. Asnje perpjekje nga Policia e Shtetit, Ministria...

Vasili-Ramës: Mjaft më! Nuk mund të bëhet shaka me jetët e njerëzve

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ka reaguar pas inspektimit të sotëm të kryeministrit Rama në ambientet e QSUT-së. Ai shprehet...

“Tërmeti tregoi që jemi shtet kartoni”, Spaho: Ftesa e Ramës, lojë politike

“Një lojë politike të Edi Ramës”. Kështu e ka cilësuar ish-deputeti i PD, Edmond Spaho ftesën publike të kryeministrit për opozitën dhe Lulzim Bashën...

Çupi: Ja pse qeveria nuk lufton korrupsionin, sepse ajo jeton me të!

Nga Dhurata ÇUPI Sot eshte dita nderkombetare e luftes kunder korrupsionit. Sot dhe cdo dite te vitit duhet ta kete prioritet luften kunder korrupsionit vendi yne Edhe...