Basha me Kryeministrin e Italisë: Koha për ndryshim. Nuk mund të lejojmë më të...

Kryetari i PD, Lulzim Basha u takua sot me Kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte. “Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova...

Basha: Shqipëria në një udhëkryq nga keqqeverisja, por nuk heqim dorë nga “Shqipëria si...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i kërkoi sërish miqve gjermanë që të bëjnë çka është e mundur që Shqipëria të hapë rrugën e...

10-vjetori në Tiranë/ Basha: Fondacioni Konrad Adenauer, avokati më i madh i integrimit të...

Kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha në përshëndetjen e tij në ceremoninë e 10-vjetorit në Shqipëri, e cilësoi Fondacionin Korad Adenauer si avokatin më...

Basha takim me shefen e misionit të OSBE, Glover dhe Kryeministrin e Italisë

Lideri i opozitës, Lulzim Basha do të takohet sot me shefen e misionit të OSBE, Glover dhe Kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte. Kryeministri i Italisë,...

Rama i sëmurë, lajmin e jep amerikani, Granoff

Kryeministri Edi Rama duhej të merrte pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen e së hënës në...

Opozita përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës

DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të...

Basha: Koha të marrim vendime të përgjegjshme si liderë, duhet një qeveri që punon...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, u shpreh se, na duhet...

Basha në ceremoninë e 10 vjetorit të themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit

Kryetari i PD, Lulzim Basha po merr pjesë në 10 vjetorin e themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit, me president Michael Granoff. Në ceremoni merr...

Berisha: Edvin Kristaq Hakmarrja urdhëroi mbajtjen në qeli të ish-deputetit Balliu dhe protestuesve të...

Nga Sali BERISHA Në një akt të verbër të urrejtjes së papërmbajtur dhe hakmarrjes primitive, Edvin Kristaq Urrejtja mbajti, urdhëroi mbajtjen, në qelitë e komisariatit...

Këlliçi takon kryetaren e CDU: “Gjermania ju mbështet, por përmbushni kushtet”

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi është takuar me Kryetaren e CDU dhe Ministren e Mbrojtjes së Gjermanisë, Annegret Kramp-Karrenbauer, e cila është shprehur se,...