Dibra e bashkuar për Sherefedin Shehun

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka mbledhur dje grupin parlamentar në qendër të të cilit ishte organizimi për fushatën elektorale...

Thellohet skandali, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit...

Berisha: Kjo betejë do të fitohet, populli është në këmbë

Pyetje: Populli po por lidershipi? Berisha: Lidershipi pa diskutim që është dhe do jetë dhe lidershipi ka ftuar tani mosbindjen civile… Kukësi është frymëzues, është transformues....

ODHIR: Bindja e Patozit e paligjshme në zgjedhje…

Bindja Demokratike është parti e regjistruar në kundërshtim me ligjin për të marrë pjesë në zgjedhje. Ky është konkluzioni i raportit paraprak të misionit të...

Isa Sakja: Bashkia do rikthehet në shërbim të qytetarëve

Kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja u betua në prani përpara Këshillit Bashkiak duke marrë mandatin dyvjeçar, pas fitores në zgjedhjet...

Basha: Rama të lërë propagandën e t’u zgjidhë hallet mijëra familjeve që janë pa...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkoi dje Edi Ramës të dëmshpërblejë banorët e prekur nga përmbytjet në çdo dëm të shkaktuar, ndërsa...

Kapitullim, 1107 institucione nuk derdhin lekët e siguracioneve prej se 1 viti!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar qeverinë për fshehjen e skandalit të mospagimit të detyrimeve shoqërore të punonjësve të administratës publike. Vasili publikoi...

Hakmarrja për Drejtësi hoqi Tahirin si ministër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi mbrëmë në një intervistë në “Opinion” se largimi i Tahirit si ministër i Brendshëm ka ardhur pas...

Basha zbardh biznesin me krimin të Ahmetajt

Kryetari i opoziëts, Bassha ka zbardhur sot në Parlament aferat kriminale dhe lidhjet me biznesin të ministrave dhe deputetëve të PS duke i përmendur...

Basha thirrje shqiptarëve: Asnjë hap pas për çlirimin e vendit nga e keqja! Nesër...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha fton gjithe shqiptaret të mblidhen në sheshin para Kryeministrise në protestën e nesërme në orën 19:00. Ai ka publikuar...