Rama çoi krimin edhe në Universitet

Partia Demokratike ka dënuar ashpër kërcënimet ndaj ndaj dy figurave të nderuara të jetës akadmeike në vend ndërsa e cilëson ngjarjen si dëshmi se...

Kandidati për Rektor, Petrit Bara: Ka pasur edhe raste të tjera presioni

Fushata e kërcënimeve ndaj kandidatëve për Rektorë të Universiteteve ka prekur edhe kandidatë të tjerë për Rektorë në Universitete. Kandidati për Rektor në Universitetin e...

Veliaj vijon mburrjen me punët e Lulzim Bashës

Erion Veliaj u shfaq dje duke inspektuar punimet në Lumin e Tiranës, projekt ky i ideuar nga Lulzim Basha. Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës,...

Rama, zëdhënës i kontratave të PD me TAP

Partia Demokratike përshëndeti dje nisjen e punimeve për ndërtimin e gazsjellësit TAP, ndërsa ironizoi deklaratat e Ramës dhe praninë e tij në inaugurimin e...

Klodeta Dibra, kandidatja e Shullazit për rektore

Kandidatja e favorizuar nga Rama për Rektoratin e Universitetit të Tiranës, Klodeta Dibra, për fitoren e së cilës u angazhua edhe Emiljano Shullazi duke...

Basha: Qeveria shqiptare të angazhohet me vepra ndaj shqiptarëve të Preshevës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i bëri thirrje dje qeverisë shqiptare të angazhohet me vepra dhe jo me fjalë, me programe të financuara...

100 milionë euro nga buxheti do shkojnë si subvencione drejtpërdrejt tek fermerët

Në programin qeverisës Partia Demokratike ka përcaktuar bujqësinë si prioritet dhe një ndër levat kryesore për të nxjerrë vendin nga kriza. Për këtë kryetari...

Si e ngriti Shullazi perandorinë e krimit me Ramën e Tahirin

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani i kërkoi Prokurorisë që të mos ndikohet nga Presioni i Ramës dhe Tahirit për hetimin e Shullazit. "Dëshmi,...

Akademiku Mynyr Koni: Nuk tërhiqem nga gara

Akademiku Mynyr Koni nuk do të tërhiqet nga gara për rektor të Universitetit të Tiranës. Pas denoncimit të ish-Kryeministrit Sali Berisha se ai ka...

Berisha paralajmëron Edvin Shullazin: Mos luaj me kokë!

Me urdhër të Ramës, Emiljano Shullazi ka kërcënuar pak ditë më parë Akademikun Mynyr Koni, duke i kërkuar atij tërheqjen nga gara për postin...