Basha: Përgjimet, krim shtetëror, pajisja pa lejen e Prokurorisë

Kreu i PD, Lulzim Basha e cilësoi dje përdorimin e pajisjes së përgjimit nga Policia e Shtetit pa lejen e Prokurorisë një krim shtetëror....

“Corriere della Sera”: Familjarë të Grillos shitën pajisjen e përgjimit

Klemend Balili është një menaxher i shtetit, një i besuar i qeverisë shqiptare. 7 kuintalë marijuanë të destinuara për në Milano. Trafikatët preferojnë kryeqendrën...

Balili e kalonte drogën nga Porti i Durrësit në vendet e BE

Grupi i trafikut të drogës, ku bënte pjesë dhe Klement Balili, dyshohet se ishte një nga më aktivët në Europë dhe kishte disa linja...

Bylykbashi: Asnjë kufizim ndaj shkeljeve që çojnë zyrtarët e lartë përpara drejtësisë

Komisioni i posaçëm për Reformën në Drejtësi u mblodh dje për diskutimin e kapitullit të paketës së rishikuar të ndryshimeve kushtetuese, që lidhet me...

Malltezi: Përballë një të çmenduri me kartelë, gjyqtarët preferojnë të bëjnë lolon

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar dje kërkesën e PD-së për mundësinë e zgjidhjes me anë të referendumit të tri çështjeve në Tiranë (ndërtimi i parkimi...

Presidenti: Prokuroria të hetojë përgjimet, pajisja ka cënuar sigurinë kombëtare

Presidenti Nishani i bëri sot thirrje Prokurorisë që të hetojë aferën skandaloze të përgjimit të të gjithë strukturës shtetërore nga policia duke e konsidreuar...

Pajisja e përgjimit, Basha: Uzurpim mafioz i shtetit, Edi Rama është përgjegjësi direkt

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar direkt Kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin kryesor për pajisjen ilegale të përgjimit që ndodhet në Drejtorinë e...

Superskandali që mund të sjellë destabilizimin

Cilët ambasadorë përgjoi Rama? Skandali mund të sjellë destabilizim Ja disa nga personalitetet shtetërore dhe politike nga lista e 375 të përgjuarve nga institucionet shtetërore,...

Aksidenti në Kavajë, flet babai: Pas 4 muajsh në burg, i pashë të mbuluar

Më 7 maj, një aksident përgjaku aksin rrugor Kavajë–Rrogozhinë me gjakun e dy fëmijëve të vegjël. Silva Negollari ishte nisur për të takuar burrin...

Kadare: E pafalshme nëse nuk kryhet dekriminalizimi

“Procesi i dekriminalizimit është një proces jetësor për Shqipërinë. Do të jetë e pafalshme në qoftë se nuk kryhet”, kështu është shprehur shkrimtari Ismail...