BE: Pa reformë në drejtësi, negociatat shtyhen pa afat

Bashkimi Europian ashpërson paralajmërimin për Shqipërinë sa i përket miratimit të reformës në drejtësi. Nga Shkodra përfaqësuesi i delegacionit Europian në vendin tonë Jan...

Rama jep dhe aneksin e stadiumit “Qemal Stafa” për bandat kriminale

Edi Rama ka planifikuar që një truall të rëndësishëm në Tiranë, aneksin e stadiumit “Qemal Stafa” ta vërë në dispozicion të një bande tjetër...

Goditet me dru kokës biznesmeni në Sukth pas gjobës së bandës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit, ku një bandë e armatosur me...

Aferat korruptive të Braçe-Kokoneshit me lejet e ndërtimit në Divjakë

Një punonjës i Bashkisë së Divjakës ka denoncuar aferat korruptive mes kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi, si dhe deputetit socialist, Erjon Braçe me lejet...

Bojkot Parlamentit për vendimin e Byrosë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka dënuar me ashpërsi dje përjashtimin e ish-Kryeministrit Berisha nga punimet e Parlamentit për një afat 10 ditor. Pas...

91.6 milionë dollarë shpenzime luksi më 2015

PD pritet të denoncojë të dhëna të tjera sot që implikojnë qeverinë në afera me tendera e koncesione. Në një reagim të shkurtër në...

Denoncim për ortakët e rinj të Shullazit për karburantin

Një tjetër denoncim ka mbërritur për lidhjet e  Shullazit me drejtues dhe fusnkionarë të PS. Sipas një të riu pas një tjetër prone të...

Milionat e konçesioneve, thirret në Prokurori zëvendësi i Ilir Beqjes

Prokuroria ka thirrur për të dëshmuar në lidhje me konçesionet gjashtë anëtarët e Komisionit të Tenderave në Ministrinë e Shëndetësisë, mes të cilëve edhe...

Rama dhe Tahiri nuk reaguan për Shullazin pas kërkesës së Rektorit

Profesori Dhori Kule ka deklaruar në Prokurori se ka takuar ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për kërcënimet që i janë bërë nga Emiljano Shullazi....

Ministrja britanike: Shqipëria, probleme me krimin, korrupsionin e terrorizmin

Ministrja e Brendshme britanike, Theresa May mbajti një fjalim këtë të hënë, duke vënë në dyshim nëse vendi i saj duhet të lejojë që...