Veliaj vijon sulmin ndaj gjykatës dhe kërcënon qytetarët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj lëshoi dje të tjera akuza ndaj trupës së Apelit Administrativ në lidhje me ndërtimin poshtë digës së...

Olli: Veliaj po intimidon drejtësinë për të mbuluar skandalet e tij

Kreu i këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli dënoi ashpër dje sulmin dhe fyerjet e paprecedenta të kryebashkiakut Erion Veliaj ndaj...

Vezët kundër Edi Ramës “pjellin” akuza penale për aktivistët e majtë

Besar LIKMETA Të mërkurën në Gjykatën e Tiranës filloi shqyrtimi i çështjes së ngritur nga Prokuroria kundër 8 studentëve, të cilët akuzohen për goditje për...

Përgjimet, fundi i Ramës, ka kaluar vijën e kuqe

Të gjitha detajet në lidhje me pajisjen e përgjimit, të cilat kanë nisur të bëhen publike hedhin dritë mbi skandal dhe krim shtetëror, i...

Basha-Majko, takim për Asamblenë e NATO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi dje një takim me deputetin e Partisë Socialiste Pandeli Majko, një takim që ngjalli së tepërmi interesin...

Përgjimet kryheshin në Drejtorinë e Policisë

Partia Demokratike deklaroi dje se Rama është nën akuzë për krim shtetëror. Përmes një deklarate për mediat, sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani...

Tahiri para drejtësisë, i pastroi kartelën baronit të drogës

Klement Balili, i kërkuar për trafik ndërkombëtar droge nga gjysma e Europës dhe nga DEA amerikane, i emëruar drejtor i Transportit Rajonal të Sarandës...

Përgjimet, Prokuria thërret Zv.drejtorn e policisë së shtetit

Për thuajse dy orë, Ardian Çipa, Zv.drejtor i policisë së shtetit, u mor në pyetje në prokurorinë e Tiranës në lidhje me pajisjen e...

12 propozimet e PD për Reformën Zgjedhore

Votim dhe numërim elektronik i votave Partia Demokratike prezantoi në Komisionin e posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore platformën e saj për amendimin e Kodit Zgjedhor....

Pajisja e përgjimit 800 mijë euro, mbahet në Akademinë e Rendit

Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka ka zbuluar disa detaje nga e ashtuquajtura pajisje e përgjimit, që sipas opozitës përdoret nga Policia e...