Bllokmenët në pushtet rikrijojnë Bllokun e krimit

Vrasja më e fundit në Bllok, në qendër të kryeqytetit, ishte tejet tronditëse. Jo thjesht për faktin se si shumë krime të tjera mund...

Përse hesht Tahiri?

Ndërsa vrasësit e lidhur direkt me kreun e qeverisë dhe Ministrin e Brendshëm po bien një e nga një, pyetja që shtrohet sot është,...

Britania: Nga Shqipëria krim i organizuar dhe banda

Një shqiptar, të cilit 6 javë më parë iu refuzua hyrja në Britaninë e Madhe u kap të premten në mbrëmje me një sasi...

Afera me ndërtimin e rrugës, dhjetëra hektarë ullishte priten nga qeveria

Është përkeqësuar gjendja në ullishtet e bregut, ku prerja dhe shkatërrimi abuziv vazhdojnë pa ndërprerje. Banorë të zonës ankohen dhe akuzojnë qeverinë. Drejtuesi i...

Papunësia tek të rinjtë 40%, PD subvencionim bizneseve që do punësojnë të rinjtë

“Tarifat do të ulen, arsimi i lartë do të garantohet për të gjithë ata që e dëshirojnë dhe ne do të bashkëfinancojmë në mënyrë...

Ushtarakët e FA: Hetimi i Mimit për rrëzimin e helikopterit i manipuluar

Ushtarakë të Forcave Ajrore denoncojnë manipulimin e hetimit të Ministrisë së Mbrojtjes për rrëzimin e helikopterit EC 145 në Liqenin e Shkodrës. Ministria e...

Hetime në Holandë: Frroku s’ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Holanda po heton se përse Arben Frroku nuk ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga policia shqiptare. Fakti që Frroku nuk është shpallur në kërkim...

Pronat e reja që Rama i jep Kokëdhimës, Kaselit dhe Lucës

Partia Demokratike denoncoi dje para mediave dhe opinionit publik një skemë korrupsioni që shënon një tjetër kulm të babëzisë së Edi Ramës dhe oligarkëve...

Rama “show” me projektet e financuara dhe të nisura nga qeveria e PD

Edi Rama u shfaq dje duke inspektuar punimet në rrugën Qukës-Qafë Plloçë, ndërsa e prezantoi këtë projekt si një investim të qeverisjes së drejtuar...

‘Kronos’, miku i Ramës e Ahmetajt, 11 miliardë lekë tendera nga OSHE

Partia Demokratike denoncoi dje një rast flagrant se si miqtë e afërt të Ramës dhe ministrave të tij përfitojnë dhjetëra tendera milionash pa asnjë...