Basha: Ulje e taksave dhe çmimit të energjisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në takimet me banorët dhe tregtarët e Vorës se vetëm përmes uljes së taksave, ekonomia shqiptare do...

Berisha-Kuqi: Bllokimi i Rrugës së Arbërit, qëndrim i papërgjegjshëm i qeverisë shqiptare

Ish-Kryeministri Berisha ka zhvilluar një takim me ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë, Driton Kuqi, me të cilin ka diskutuar mbi marrëdhëniet ndëretnike në Maqedoni....

Trafikanti Roshi, 3 milionë euro për tri kilometra rrugë në Leshniqe

Të gjitha institucionet po zhvillojnë një “garë” se kush shpenzon më shumë, me qëllim që të bindin popullin se po punojnë. Por, në një...

Si e vrau Shullazi Elidon Lafetën dhe i mori dy kate shtesë pallati

Një tjetër denoncim është bërë ndaj Emiljano Shullazit për një vrasje të ndodhur në vitin 2013 në Tiranë. Bëhet fjalë për vrasjen e Elidon...

Rritje pagës minimale, ulje çmimit të energjisë nën 300 kw

Rritje e pagës minimale, ulje e çmimit të energjisë për familjet që konsumojnë më pak se 300 kw, pagesë nga buxheti i shtetit të...

Dëbohen me dhunë gazetarët e përfaqësues të shoqërisë civile

Me urdhër të Ramës, përfaqësues të shoqërisë civile, gazetarë dhe analistë nuk janë lejuar të hyjnë në sallën e Hotel “Tiranës” ku do të...

Arkitekti italian: Do lidhem me zinxhirë që të mos ndërtohet Arena Kombëtare

“Do vij dhe do lidhem me zinxhirë që të mos ndërtohet Arena Kombëtare”. Ky ka qenë reagimi i arkitektit të njohur italian Paolo di...

Bozdo: Rama injoroi edhe tifozët për aferën me stadiumin

Ish nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Enno Bozdo e ka cilësuar skandaloz projektin klientelist të Ramës për stadiumin e ri, ndërsa dënoi gjithashtu edhe injorimin...

Projekti i stadiumit, si kërcënoi Rama kryetarin e arkitektëve

Pasi i dështoi fabula e prezantimit publik të projektit të stadiumit, Edi Rama ka shantazhuar të gjithë njerëzit që do të merrnin pjesë në...

Lame braktisi mbledhjen. Rama: Projekti i stadiumit mund ta çojë prapë në spital

Arroganca e Kryeministrit dhe ministrit Tahiri nuk kursen as miqtë e bashkëpunëtorët: “Është njëri në sallë që mund të përfundojë prapë në spital me...