Reforma në drejtësi nuk do të dështojë

Donald LU Kam një mesazh shumë të thjeshtë: Nëse kjo reformë dështon, ju, anëtarët e këtij komisioni do të turpëroni njerëzit që ju kanë zgjedhur. Dhe,...

Halimi: Asnjë kompromis me mazhorancën lidhur me kompetencat e Presidentit

Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Reformës në Drejtësi, deputeti demokrat, Eduard Halimi pohoi se opozita është e gatshme që draftin final ta...

Sadriu merr tenderin tjetër 780 milionësh

"Alko IMPEX" e Sadri Abazit, një prej firmave që merr para e tendera në çdo drejtim, ka goditur disa herë në shenjë edhe në...

A u manipuluan shenjat e gishtave të Frrokut për të bllokuar ekstradimin?

Të dhëna të reja tronditëse po dalin në lidhje me lehtësitë që Edi Rama i ka ofruar deri në fund aleatit politik, Arben Frroku,...

Basha: Pro reformës që jep drejtësi, dënon krimin e korrupsionin qeveritar

Partia Demokratike do të votojë një Reformë në Drejtësi që jep drejtësi dhe dënon krimin dhe korrupsionin e lidhur pandashmërisht me qeverinë. Kreu i...

Paloka-Ramës: Trego dokumentet e koncesionit të stadiumit

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i është drejtuar me një letër Kryeministrit Rama, si dhe Presidentit të FSHF Armando Duka,...

Mark Frroku pranon vrasjen në Bruksel

Ish-deputeti Mark Frroku, përmes avokatit të tij, ka kërkuar gjykim të shkurtuar. Avokati i Frrokut ka bërë me dije se përmes këtij vendimi pranojnë...

IREX: Gazetarët nën presion nga grupet kriminale dhe policia

Organizata IREX arrin në përfundimin se gjendja e medias në Evropë dhe Euroazi, nuk ka ndryshuar në krahasim me vitin e kaluar. Sipas Indeksit për...

Praktikat korruptive, Beqaj bllokon informacionin për tenderat e koncesionet

Deputetja demokrate, Albana Vokshi denoncoi dje bllokun informativ që ka urdhëruar Ilir Beqaj për të mos dhënë informacion ndaj asnjë kërkese të opozitës në...

Bozdo: Rama shkatërroi hapësirat e gjelbërta, tani fshihet si struci

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo ka reaguar për punimet tek parku i liqenit në Tiranë për ndërtimin e këndit të lojrave. Bozdo...