Dash Shehi: Opozita ka përcaktuar strategjinë për zgjedhje të parakohshme

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka deklaruar sot se, opozita ka përcaktuar strategjinë për zgjedhje të parakohshme. Në një intervistë për Faxnews, Shehi ka...

Sot jemi në një situatë që Shqipërisë i është vendosur edhe njëherë muri i...

Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, në një intervistë për ABC News, tha se, sot jemi në një situatë që Shqipërisë i është vendosur edhe...

Reforma Zgjedhore/ Opozita vazhdon punën për të pasur gati Platformën dhe zgjidhjet ligjore

Opozita vazhdon punën për të pasur gati Platformën dhe zgjidhjet ligjore lidhur me Reformën Zgjedhore, miratimi i së cilës është një nga kushtet e...

Rama nën presion të shtuar nga brenda dhe jashtë vendit…

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, akuzoi sot mazhorancën e drejtuar nga Edi Rama se po përpiqet të kapë të gjitha institucionet, përfshi edhe...

“Flisni sa të doni, Taulant Balla ua bëri të qartë se qeveria i vendos...

Nga Bardh SPAHIA E mbyllen nje jave ne muaj parlamentin qe te kryejne punet e Rilindjes, qe ka humbur komplet besimin edhe mes socialisteve me...

Rama do të organizojë festën e refuzimit të hapjes së negociatave!

Nga Sali BERISHA Dhimbjen e kthejme ne force! Me mire qe nuk u hapen negociatat! Narkoshteti do organizoje festen e refuzimit te hapjes se negociatave! Miq, i damkosur...

Komisioni i Venecias e tha qartësisht: Ligji i Pronave i vitit 2015 nuk e...

Nga Jorida TABAKU Draft opinioni i Komisionit te Venecias i Publikuar sot perveçse rrëzon skemën e qeverisë për ligjin e Finalizimit të Procesit të transferimit...

Basha: Lëvizja e studentëve, fillimi i një pranvere që nuk ka për t’u ndalur...

Përgjigja e Kryetarit Basha për një student, i cili tha se, në protestën e vitit të kaluar ishte bërë gabim që nuk u lejua...

Basha takon ish-kryeministrin e Kanadasë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me ish-kryeministrin e Kanadasë, Stephen Harper. Në një postim në Twitter, Basha shprehu vlerësime dhe mirënjohje...

Gangsterizmi në auditor, fytyra e vërtetë e paktit për universitetin. Rama dhe Shahini kanë...

Nga Luçiano BOÇI DHUNIMI I ARSIMIT TË LARTË Në mes të procesit mësimor persona të paidentifikuar hyjnë në auditorët  e fakultetit ekonomik të UT dhe krijojnë...