Paloka i përgjigjet Mogherinit: Shqipëria në Europë nis me largimin Ramën

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i ka drejtuar disa pyetje shefes për politikën e jashtme të BE-së Federica Mogherini pas deklaratave të bëra sot...

Washington Post: Protestuesit kërkojnë largim të qeverisë dhe zgjedhje të lira

Mijëra përkrahës të opozitës shqiptare u përleshën me policinë të shtunën në një protestë anti-qeveritare që protestonin për atë që ata pretendojnë se është...

Shfuqizim taksës Rama për naftën, 250 lekë/litri më lirë

Shfuqizimi  i taksës së karburantit, për shkak të së cilës sot Shqiëpria është vendi me çmimin e karburantit më të lartë në Europë si...

KE: Të zbatohet plotësisht marrëveshja Basha-Rama

Bashkimi Europian kërkon zbatimin pikë për pikë të marrëveshjes së dakordësuar mes kreut të PD, Basha dhe kryeministrit Rama për garantimin e zgjedhjeve të...

Shërbimi kriminal që Donika Prela ka kryer për bandën që blinte vota

PD ka zbardhur rolin kriminal të prokurores së ramës në krye të Krimeve të Rënda në lidhje me blerjen e voatve. “Me mbajtjen e...

Hasani i Rilindjes dhe afera me vjedhjen e parave për skuadrën e Gjicin

Esma Muçaj, e punësuar si pastruese publike prej 22 vjetësh në Bashkinë e Kukësit, nuk ka asnjë lidhje me klubin e futbollit të qytetit. Madje,...

PD refuzon Komisionin e Ramës: Refoma Zgjedhore nuk mund të bëhet nga ata që...

Partia Demokratike nuk do të çojë vëzhgues në Komisionin për Reformën Zgjedhore, siç kërkoi Kuvendi pak ditë më parë. PD e konsideron komisionin e...

Zgjidhje politike për krizën e zgjedhjeve

Rama vijon të mbajë peng zgjidhjen politike të krizës që ka përfshirë vendin. Mbrëmjen e djeshme, në selinë e Presidencës, me ndërmjetësimin e Presidentit...

Ambasadorët: Reforma t’i japë fund shitblerjes së votës dhe lidhjeve të krimit me politikën

Shitblerja e votës dominoi diskutimet në tryezën e organizuar nga KQZ për adresimin e pritshëm të problemeve që u konstatuan më 25 qershor. Ambasadori...

Rama ik, nuk ka kthim pas, zgjedhjet me qeveri teknike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëroi dje se protesta e nisur më 18 shkurt me kauzën e saj për të garantuar zgjedhje të...