Tahiri nis të qajë: Lorenc unë po arrestohem, po shkoj në burg

Me lot në sy Tahiri është prekur në emision kur ka kujtuar se nesër do ti vihen prangat, “Lorenc unë po arrestohem, unë po...

Përse sulmohet Agron Shehaj

Arben SHAHINI Pas tij është një model ndryshe. Ndryshe nga shumë zengjinë të rinj që u futën në politikë me çorape të grisura për t’u...

E vërteta e “dy votave të PD”, si u manipulua procesi i administruar nga...

Përfundimi i votimit për zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi, është shoqëruar me debate të ashpra e të forta, për shkak të dy votave...

Skandali, Rama me 33 zyrtarë në “Panama papers”

Projekti për Raportimin mbi Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin (OCCRP) pritet të nxjerrë brenda dy javësh informacionet për Ballkanin që përfshihen tek “Dokumentat e...

E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Fatmir HOXHA Taulanti e ka mamin e bukur. Ia njeh gjithë Librazhdi. Të paktën e ka patur dikur, se mosha bën të vetën. Mos shikoni...

Ish-të Përndjekurit: Do ndalim me çdo mjet e çmim Ruçin në krye të Kuvendit

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë Promemorie Drejtuar: Presidentit te Republikës SH.T.Z  Ilir Meta Kryetarit të Partisë Demokratike z. Lulzim Basha Kryetares se LSI znj. Monika  Kryemadhi Deputetëve...

Tjetër taksë 60 euro me detyrim për banesat, pagesë për borxhet e haremit të...

Qeveria shpenzon çdo vit miliona euro për kompensime e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet. Për t’i dhënë fund këtij fenomeni Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare...

Si Rama sulmoi Zaganin dhe mbrojti Habilajt: Një kriminel në polici që e pastruam

Te gjithe e mbajme mende se cfar akuza hodhi Edi Rama kunder Dritan Zaganit,sa vrer vodhi kunder nje punonjesi te policise se shtetit i...

Biseda mes Ramës dhe Tahirit që u përgjua nga partnerët, provë krimi, përse debatuan

Rama dhe Tahiri kanë rënë pre e përgjimeve të partnerëve për ndarjen e zonave të influencës në grupet kriminale. Deklarata është bërë nga gazetari...

Banda e Shkodrës, kush janë të paprekshmit nga policia?

Pas denoncimit të bujshëm të bandës së Elbasanit dhe lidhjet e faktuara të kësaj bande me pushtetin, ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar dje një tjetër...