Bardhi: Rama zhduku provat për Tahirin, peng i dosjes së drogës së Xibrakës të...

• Rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe kryegjykatës nuk ka ndëshkim nga drejtësia, as për krimin,...

Damian Gjiknuri dhe kush ka vjedhur zgjedhjet duhet të shkojë në burg për krimet...

PRONONCIM I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI Pyetje: Z. Bardhi, pak orë më parë Damian Gjiknuri deklaroi se është gati të japë dorëheqjen...

Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave, arkës së shtetit i mungojnë 80 milionë euro

• Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave në muajin gusht, edhe pas arbitraritetit dhe terrorit të ushtuar ndaj biznesit. • Në krahasim me gushtin e...

Aeroporti i Vlorës aferë korruptive, Rama po ndjek një skemë të ngjashme me atë...

Projektimi i Aeroportit të Vlorës aferë korruptive e Edi Ramës. Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Nuk ekziston në letrat...

366 milionë eurot që Rama i dha me ligj për rrugët Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat,...

• Deputetët e Parlamentit të Shqipërisë treguan se janë thjeshtë kukulla të Ramës, duke i dhënë 366 mln euro Agim dhe Ndue Kolës (ANK)...

Edi Rama, bashkë me përfaqësuesit e oligarkëve në parlament vendosën dje të grabisin me...

Ndryshimi i ligjit të pushtetit lokal, që zhbën shumicën e cilësuar për tjetërsimin e pronave, është grabitja më e rëndë me ligj e...

Bardhi: Zëvendësi i Ramës citime fëminore, raporti i OSBE/ODIHR skanon të gjithë shtetin që...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi tha në një dalje për mediat se, të gjitha interpretimet e bëra nga ministri i Jashtëm në...

Basha e përball Ramën me premtimin e 300 mijë vendeve të punës: Vodhi dhe...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar sot një video-mesazh ku i kujton kryeministrit Edi Rama premtimin e 300 mijë vendeve të reja të...

Basha: Ka rënë shteti, Rama duhet të ikë t’i hapë rrugë zgjidhjes së krizës

Në një dalje për mediat pas takimit me aleatët në selinë e PD, Lulzim Basha është shprehur se, e vetmja zgjidhje politike e mbetur...

Prokuroria gënjeu për shenjat e gishtërinjve të Agim Kajmakut, që të mbrojë nga shkarkimi...

• Sipas ligjit të dekriminalizimit, kush nuk jep shenjat e gishtërinjve 5 ditë nga marrja e njoftimit, humbet menjeherë mandatin dhe shkarkohet. DEKLARATË E SEKRETARIT...