Ngushëllime, lutje dhe solidaritet! Basha mesazh pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, shprehu ngushëllimet më të thella për viktimat e tërmetit në Turqi, i cili ka shkaktuar, deri tani 21 viktima...

Indeksi i Demokracisë e klasifikon Shqipërinë regjim hibrid, reagon Basha: Një hap larg autoritarizmit

Kryetari i PD, Lulzim Basha kaeaguar mem një shënim në Twitter për Indeksin e Demokracisë i @TheEIU që e klasifikon Shqipërinë regjim hibrid...

Bardhi: Rama ka detyrimin ligjor dhe përgjegjësinë politike ta shkarkojë menjëherë nga detyra Mr.Kokainën...

Sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së kryebashkiakut të Ramës, Lefter Alla, që doli në një video duke thither...

Mbyllja e aferës DH Albania pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës e...

• Mbyllja e aferës DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës dhe Gjiknurit në aferën korruptive dhe mbrojtjen e tyre nga Prokuroria. DEKLARATË...

Basha: Shqipëria po pëson një përkeqësim dramatik! Korrupsioni i qeverisë po shkatërron ekonominë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të Raportit të Transparency International. Basha shprehet se, Shqipëria po pëson një përkeqësim dramatik të...

Edi Rama i Tiranës mbron nga arrestimi dhe ndjekja penale Edi Ramën e Bulqizës…

• Edi Rama i Tiranës mbron nga arrestimi dhe ndjekja penale Edi Ramën e Bulqizës, i kapur duke konsumuar kokainë në një mjedis publik. Kapja...

Paketa e censurës/ Basha përshëndet vendimin e KE për ta dërguar çështjen në Venezia:...

Përshëndes vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për ta çuar paketën e ashtuquajtur “anti-shpifje” në Komisionin...

Video/ Bardhi: Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht, SPAK të veprojë pa...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shkruan në një psotim në Facebook se, Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim...

Lefter Alla është pasqyra ku të gjithë mund të shohin Edi Ramën e kokainës

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit të videos, ku kryebashkiaku i Ramës për Bulqizën shfaqet duke konsumuar lëndë narkotike. Sipas selisë blu, Lefter Alla...

Bardhi takim me strukturat: Reforma territoriale një dështim, realiteti ndryshohet duke ndryshuar qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh gjatw njw takimi me demokratët e qarkut të Beratit se, për të ndryshuar për...