“E ka të pamundur… Nuk i koncepton dot zgjedhjet edhe në PS pa manipuluar”,...

Më 16 nëntor socialistët zhvilluan zgjedhjet për delegatët e Kongresit, i cili ka tagrin të zgjedhë Kryetarin e PS-së dhe forume të tjera drejtuese...

Basha pret ish-këshilltarin e presidentit të SHBA: Domosdoshmëri për t’u rreshtuar në krah të...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë e Partisë Demokratike, Gjeneralin James Jones, ish-Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të...

Kallëzimi penal i Presidentit ndaj Kryetarit të KED, akti i duhur në mbrojtje të...

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje...

Zbardhet padia e presidemntit ndaj kreut të KED: Gjithçka në funksion të arritjes së...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka bërë një kallëzim penal ndaj kreut të Këshillit të Emerimëve në Drejtësi, Ardian Dvorani për ‘shpërdorim detyre’ dhe...

Nuk mund të ketë asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe...

• Në takimin me Presidentin u njohëm me prova tronditëse të ndërhyrjes flagrante të kryeministrit në procesin e emërimit të gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese,...

Zbardhen 16 propozimet e PD për Reformën Zgjedhore

Opozita e bashkuar iu përgjigj sot ftesës së OSBE-së për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike ka bërë 16 propozime në lidhje me financimin e partive...

Basha: Presidenti na njohu me prova tronditëse të ndërhyrjes flagrante të kryeministrit në…

Kreu i opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha duke folur për mediat gjatë mesditës së sotme është shprehur se ka gati platformën për reformën zgjedhore dhe...

Deklarata e Presidentit pas takimit me Bashën dhe aleatët: Zgjedhje të prakohshme për zgjidhjen...

Zbardhen detaje nga takimi rreth 90 minuta i Presidentit Ilir Meta me përfaqësuesit e partive të opozitës jashtëparlametare. Sipas burimeve, opozita e bashkuar ka deklaruar...

Përfundon takimi i Presidentit me krerët e partive të opozitës, ja çfarë u diskutua

Pas rreth një orë e gjysmë ka përfunduar takimi i partive opozitare me presidentin Meta, i cili u mbajt në zyrën e kreut të...

Presidenti Meta pret në takim liderin e opozitës, Basha dhe krerët e partive të...

Presidenti Ilir Meta po zhvillon takimin e paralajmëruar me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha dhe krerët e partive aleate në Presidencë. Presidenti është i...