“Shqipëria me rrisk të ulët”?! Mejeku i njohur: Me rrezik, propaganda e qeverisë

Nga Tritan SHEHU Aktualisht strategjia duhet përqendruar kryesisht në mbrojtjen e brendshme, që kërkon urgjentisht, ndonëse me shumë vonesë dhe forcimin kompleks të rolit të...

Dako në krye të vendit, edhe pse non grata në SHBA, Bardhi: PS me...

Rama e vendos ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako në krye të Kongresit të PS, edhe pse është i shpallur non grata në SHBA, është...

Coronavirusi/ Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga qeveria, mjekët...

• Rreziku nga Coronavirus, Orjola Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga ana e qeverisë, mjekët po blejnë vetë maskat...

Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e zgjedhjeve

• Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, opozita dorëzon propozimet konkrete për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik. Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e...

Letra e Dades për reformim të PS/ Rama thirrje rilindasve: Mos flisni me socialistët...

Gjatë prezantimit të Projektit të Rindërtimit Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me kërkesën e 8 anëtarëve të Partisë Socialiste...

Rekomandimet prioritare të ODIHR për zgjedhjet e lira, opozita propozon identifikim, votim dhe numërim...

Rekomandimet prioritare të ODIHR për zgjedhjet e lira, opozita propozon identifikim, votim dhe numërim elektronik. Synohet liria, sekreti dhe numërimi korrekt i votës. Identifikimi Elektronik Me qëllim...

PD Lezhë i ridrejtohet Prokurorisë për zbardhjen e fakteve manipulative të skandalit të votimeve...

Partia Dekmokratike, dega Lezhë i ka dërguar një kërkesë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, për të marrë një informacion për denoncimin e bërë nga ky...

“Nuk e mori SPAK-u akoma këtë mashtruesen e ministrisë së Drejtësisë”!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila i cilësoi akuzat e Presidentit Ilir Meta...

Zhupa publikon videon: Veliaj bëri avokatinë e ligjit special “Fusha shpk”, ndërsa sot tërhiqet...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar pas deklaratës së Veliajt së Teatri Kombëtar nuk do të ndërtohet nga “Fusha shpk”, por nga Bashkia...

Bardhi reagon ndaj Gjonajt: Në vend që të mashtrosh qytetarët, bën mirë të gjesh...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila i cilësoi akuzat e Presidentit...