Marrëdhëniet shqiptaro-amerikane në librin e Ndriçim Kullës

Nga Prof.Dr. Myqerem Tafaj Nuk është rasti i parë që marr pjesë në promovime të librave të mikut tim Ndriçim Kulla, nuk do të jetë...

Media e Sorosit po komploton revolucione me ngjyra në SHBA

“Katehon” Humbja e Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale amerikane ka ekspozuar axhendën e drejtuar nga Xhorxh Sorosi, teksa financonte fushatën e saj. Të gjitha mediat...

Fytyra e kaosit

Giampaolo ROSSI Mund të jetë edhe një rastësi nga ato që i shërbejnë skeptikëve për të demonstruar se nuk ekziston një logjikë apo shkak për...

Korrupsioni po rrëzon të majtën në Rumani

Carmen Fishwick Pas gjashtë javësh në rrugë, protestuesit rumunë duket se kanë arritur një fitore të madhe pasi qeveria nuk e miratoi legjislacionin e korrupsionit...

Rruga e Re e Mëndafshit dhe interesat e Kinës

“Geopoliticus” Iniciativa kineze Më 2013 administrata Xi Jinping nisi të diskutojë për një projekt, i menduar nga qeveria e Pekinit, për rritjen e lidhjeve dhe të...

Heroi i fundit i Rusisë

Oliver Carroll Nuk ishte një video profesionale që mund të pritet nga kandidatë për president – kostumi i rrinte keq dhe cilësia e kamerave ishte...

Kush i furnizoi lajmet e luftës?

Patrick Cockburn Pika më e ulët e mbulimit mediatik perëndimor i luftërave në Irak dhe Siri ka qenë raportimi i rrethimit të Alepit Lindor, i...

Italia, Gjermania dhe BE në prag të konfliktit

“Mauldin Economics” Me fillimin e një viti të ri, të gjithë synojnë të vlerësojnë parashikimin kryesor që sjellin kalimin nga viti 2016 në vitin 2017:...

Trump-Erdogan drejt bashkëpunimit në Siri

Bethan McKernan Burime të brendshme nga presidenca e Turqisë thonë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan...

Marine Le Pen nuk do të jetë kurrë presidente

Denis MacShane Kjo është vetëm një fotografi e shkrepur nga këndi i gabuar. Marine le Pen me krahun e djathtë të shtrirë, dorën e zgjatur...