Aktori i njohur, mesazh Ramës e Veliajt: “Mjeranë, tentuat të na shfarosnit, por ejani...

“Galaksia, skena nga një ekzekutim!” e Barkerit, është shfaqja që do të luhet në skenën e Teatrit Kombëtar. Aktori Neritan Liçaj, pjesë e asaj që...

Ndahet nga jeta ikona e Hollywood-it

Një ndër aktorët ikonë të Hollywood-it është ndarë sot nga jeta në moshën 103-vjeçare. Familjarët i kanë dhënë lamtumirën e fundit Kirk Douglas, ndërsa...

Amaneti i fundit i Nexhmije Pagarushës: Dua të…

Trupi i pajetë i këngëtares Nexhmije Pagarusha është nxjerrë nga banesa e saj për t’u dërguar në morg, raporton Televizioni 7. Familjarë të saj kanë...

Ana e errët e LANÇ, imoraliteti në rradhët e partizanëve

Vjedhje dhe abuzim seksual mes shoqeve e shokëve partizanë në brigadën e VII-të sulmuese. Roli i Ramiz Alisë dhe konfirmimi në letrën e diktatorit...

Coronavirus: Shkencëtarët në kërkim të përgjigjeve

Çfarë është coronavirus? Coronavirus është një familje virusesh të zakonshme, të quajtur kështu prej pikave në sipërfaqen e tyre që formojnë një lloj kurore....

Si të zgjidhni laptopin ideal?

Procesi i blerjes së laptoptit nuk është aspak i lehtë. Nga madhësia e laptopit, fuqia e procesorit apo hapësira e memories, i gjithë procesi...

Facebook u shërben 140 milionë bizneseve dhe 2.9 miliardë përdoruesëve

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebookut, Mark Zuckerberg ka njoftuar se tashmë ky rrjet social ofron shërbime për më shumë se 140 milionë biznese...

Plas edhe në Pallatin e Kongreseve, protestë anti-Rama me postera

Revolta ndjehet kudo. Eshte shtrirë jo vetëm në sport, por edhe në art. Në Pallatin e Kongreseve ka nisur premiera e filmit “I love...

Si e vodhi Kina coronavirusin nga Kanadaja dhe po e shndërron atë në një...

Vitin e kaluar një dërgesë misterioze u kap duke kontrabanduar coronavirusin nga Kanadaja. Kjo u gjurmua nga agjentët kinezë që punojnë në një laborator...

Amerika e Donald Trump sipas Steve Bannon

“Trump do të rizgjidhet, por do të pësojë një impeachment të dytë. Biden është një hipokrit dhe Hillary nuk do të dorëzohet kurrë. Pret...