Historia e pathënë e lindjes së Tiffany Trump

“The Independent” Përpara se të bëhej një bionde seksi, Tiffany Trump ishte vajza e vogël e Donaldit dhe “RadarOnline.com” i ka të gjitha detajet e...

Përse OPEC-u nuk përfillet më?

Jeff Colgan Më 28 shtator, Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) ra dakord për të reduktuar kolektivisht prodhimin e naftës deri në 740 mijë...

Bashkimi Euraziatik, si u shua ëndrra e Putinit

Eughene Bai Putini mendoi se një nga projektet më ambicioze të tij dhe një nga ëndrrat më të vjetra të Kremlinit po bëhej realitet. Fatkeqësisht...

Sanksionet e Obamës godasin Korenë e Veriut përmes Kinës

Nëse Washingtoni ndërton bashkëpunim të mirë me Pekinin, mund të arrijë më të fund t’i mbajë të lidhur ujqërit bërthamorë të Penjanit. Administrata Obama...

Pseudonimi i Putin në KGB “Bishti Cigares”

Natalia Dvaly Juri Shvec, ish-oficer i Drejtorisë së Parë Qendrore të KGB-së, i diplomuar në Institutin e Zbulimit të Jashtëm “Andropov”, tani analist amerikan i...

Kush është dhëndri i Donald Trump

Kur Paul Manafort ka filluar të ngecë, i kritikuar nga çdo anë prej lidhjeve opake të dikurshme të tij me autokratë dhe satrapë, i...

Si korrupsioni po shkatërron Evropën Lindore

Judy Dempsey Çdo verë, Svetlana Buzea dhe familja e saj nisen me makinë nga Gjermania përmes Polonisë dhe Ukrainës, drejt vendlindjes së saj Moldavi për...

Kreu i FBI-së po shpërndan marrëveshje imuniteti

“The Wall Street Journal” Kreu i FBI-së, James Comey u shfaq të mërkurën përpara Komitetit Gjyqësor, ku pati një tjetër mundësi për të shpjeguar standardin...

Pse ADN e Putinit është e orientuar drejt konfliktit?

James Stavridis Shtetet e Bashkuara ndihen të përndjekura hap pas hapi nga Rusia. Në çdo drejtim që kthehen, Rusia ndodhet aty, duke ndjekur çdo hap...

Analiza pas debatit, Hillary Clinton fituese

“CNN” Në zgjedhjet presidenciale amerikane, debati i parë i kandidatëve kryesorë të republikanëve dhe demokratëve ka qenë tradicionalisht më i rëndësishmi, një lloj treguesi i...