Rama damkoset edhe nga aktori hollivudian Di Caprio, mesazhi…

Aktori hollivudian, Leonardo Di Caprio, jep një mesazhi për mbrojtjen e Lumit Vjosë, në Shqipëri. Aktori me famë botërore shkruan në “Instagram” se Vjosa...

Drejtori i CIA-s që u bë President

Robert PAPA Xhorxh Bush, 13 vjet përpara se të bëhej president, kishte qenë drejtor i CIA-s. Kur i propozuan të bëhej drejtor i CIA-s, ai...

Testamenti i plotë i Mid’hat Frashërit: E gjithë pasuria ime për krijimin e një...

Tiranë 4 Mars 1929 Unë, Midhat Frashëri, në shëndet trupor të plotë, po bënj këtë testament, duke ushqyerë shpëresën se pas vdekjes’ s’ime do të...

Konfirmimi, BE po shqyrton ligjin e Ramës për shembjen e Teatrit dhe ndërtimin e...

Ka përfunduar takimi mes ambasadores Vlahutin dhe artistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në takimin me Vlahutinin ishin pjesë Alert Çeloaliaj, Neritan Liçaj,...

Artistët vijojnë protestën kundër shembjes së Teatrit, mbështeten edhe nga qytetarët

Artistë të shumtë, të mbështetur dhe nga qytetarë dhe nga aktivistë të shoqërisë civile kanë vijuar protestën e tyre në mbrojtje të godinës së...

Deputeti Agron Shehaj bashkohet me artistët: Do të ngujohem bashkë me ju në Teatër...

Kuvendi, vetëm me votat e maxhorancës ka miratuar sot projekt-vendimin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar. Ndërkohë, artistët dhe aktorët kanë dalë...

Protesta për Teatrin/ Regjisori: Qeveria po e përdor Veliajn për të blerë artistët

Gjatë një fjalimi në protestën që po zhvillohet kundër shembjes së Teatrit, regjisori Alert Çeloaliaj ka zbuluar se çfarë ka biseduar me kryebashkiakun Erion...

Protesta/ Mirush Kabashi: Po imponohen ligjet e dikaturës, Veliaj u mundua të na bindë...

Aktorët edhe pasditen e sotme kanë dalë sërish në protestë kundër prishjes së Tetatri Kombëtar. Fjalën si fillim e ka marrë aktori i mirënjohur, Mirush...

Rezistenca për Teatrin/ Regjisorja thirrje qytetarëve: T’i urinojmë në fytyrë diktatorit Rama

Vijon të jetë e nxehtë çështja e Teatrit Kombëtar, teksa në shumicë dërrmuese artistët janë shprehur kundër prishjes së tij. Ndërkohë në protestën e...

Thirrja e Bujar Asqeriut: Duhet zhdukur frika, të krijojmë një front me qytetarët, më...

Duke folur në protestën e aktorëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, aktori Bujar Asqeriu ka bërë ironi me kryebashkiakun Erion Veliaj. Asqeriu tha se pret...