Tenori i njohur shpërthen kundër Ramës për padinë ndaj Haradinajt: Çakall që përmbys sofrën...

Tenori Ramë Lahaj, ka reaguar pas padisë që i ka bërë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lahaj...

Aktori Petrit Malaj rrëfen momentet e fundit të Xhevdet Ferrit…

Xhevdet Ferri, aktori i mirënjohur shqiptar ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë në moshën 59- vjeçare, ditën e djeshme. Ikja e Xhodës, ashtu siç...

Ndriçim Xhepa rrëfen takimin e fundit me Xhevdet Ferrin në spital

Aktori Ndriçim Xhepa ka folur për Neës 24 për ndarjen nga jeta të kolegut të tij Xhevdet Feri. Ai tha se 59-vjeçari vuante nga...

Kush është Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdogan, politikani më kontradiktor në historinë e Turqisë moderne, ka lindur në distriktin e harruar Kasimpasha nga një familje e klasës punëtore...

Filmi “Joker” rekord nominimesh në Oscar

Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara ka bërë të ditura nominimet e filmave në 24 kategori për çmimet Oscar, për të...

Samsung prezanton tastierën e padukshme për telefonat inteligjentë

Me ndihmën e inteligjencës artificiale, gishtat do të gjurmohen gjatë shtypjes në një tastierë të padukshme. Samsung ka zhvilluar një tastierë për smartphone që në...

Dita kur u zhduk Polonia

Dita kur u zhduk Polonia Mbi 80 vite më parë u zhduk përsëri. E para qe në vitin 1772 dhe atë e pasuan dy ndarje...

Cila është fuqia persike?

Kapacitetet ushtarake të Iranit po shqyrtohen gjithnjë e më shumë, meqë mundësitë për një konflikt të madh me Shtetet e Bashkuara janë rritur, prejse...

Reagimi i Fredik Ndocit: Ne u rritëm me përralla me pric, jo me Ali...

Nga Frederik NDOCI Ne, në femijeri kaluam kohen me perralla me princ e ishim perkrahes me hirushen, e jo me Ali Baba me 40...

A u bë kjo foto ‘mollë sherri’ mes Harryt dhe Meghan me familjen mbretërore?

Një portret i familjes mbretërore që shënoi dekadën e re, mund të ketë qenë ‘shtysa’ e fundit për Princin Harry dhe Meghan Markle që...