Varfëria, në 2019, burimi kryesor i të ardhurave për familjet shqiptare është pensioni

Pas 30 vitesh ekonomi tregu dhe hapje të tregtisë me botën, sektori shtetëror vijon të jetë furnizuesi kryesor me të ardhura i familjeve shqiptare....

Kosova i bllokoi, por qumështi nga Serbia pushton Shqiperinë, rrezikohen fermerët tanë

Ka mjaftuar vetëm klima e pozitive e bashkëpunimit Serbi -Shqipëri që artikujt serb të qumështit, miellit, etj., të “pushtojnë” tregjet shqiptare. Pas importit të...

Rama i jep koncesionit të laboratorëve 3.3 milionë euro shtesë në vit, raporti i...

Shërbimet laboratorike, miliona euro kosto pa parashikim në buxhet. KLSH analizon risqet dhe dëmin në buxhet vetëm në vitin e parë të koncesionit. Projekti...

Rama ndau 57 miliardë lekë nga taksat tuaja me tre oligarkë të inceneratorëve

Impiantet e trajtimit të mbetjeve nëpërmjet metodës së incinerimit që do të ndërtohen nëpërmjet koncesioneve me Partneritet Publik -Privat, në qytetet Elbasan, Fier dhe...

Tabaku: 125.234 gra kryefamiljare punojnë për të nxjerrë bukën e gojës…

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku ka biseduar këto ditë me gra të papuna në Tiranë, që janë hequr padrejtësisht ose e kanë të pamundur...

Si mashtroi Rama për anulimin e ndërtimit të rrugës Milot-Balldre, ja jep një kompanie...

Ndërsa janë bërë këto deklarata ku konfirmohet se rruga nuk do të bëhet duket se procedurat nëpër hallkat institucionale vazhdojnë. Sipas një shkrese, vetëm në...

Skandali i radhës i Veliajt, rrit taksat fshehurazi…

Pse Bashkia e Tiranës rrit taksat fshehurazi? Nga Klodian Tomorri Tarifa e pastrimit për familjet e kryeqytetit do të rritet me 750 lekë vitin e ardhshëm....

Pronat shtetërore të dhëna me qira do t’i falen poseduesve, asnjë metër për pronarët

Qeveria ka vendosur nga dita e djeshme që të gjitha tokat shtetërore buzë detit që janë dhënë me qira do të privatizohen. Vecc tokës...

“Torta” e Rilindjes, 360 milionë euro për pllaka dhe gurë!

Programi i Rilindjes Urbane, simbolikë kryesore e qeverisjes së kryeministrit Edi Rama zbulohet në detaje përmes të dhënave mbi kostot, kompanitë fituese dhe ndarjen...

Tabaku: Shqipëria po shndërrohet në moçal sa i takon bizneseve. Ulja e taksave e...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku kshkruan në një postim në Facebook se ulja e taksave do të shpëtojë vendin nga rënia e konsumit, varfërimi...