Ekspertët parashikojnë rënie të euros dhe dollarit

Monedha vendase, leku, do të vazhdojë të forcohet kundrejt valutave kryesore, euros dhe dollarit amerikan. Sipas Zëvendësdrejtorit të Departamentit të Thesarit në “Credins Bank”,...

Pse po falimenton bujqësia?

Të gjithë flasin për bujqësinë: ata që merren me tokën, ata që konsumojnë prodhime toke, ata që kërkojnë votat në emër të tokës dhe...

Të fundit në botë për cilësinë e hekurudhës

Shqipëria u rendit e fundit në botë në Indeksin e Konkurrueshmërisë Globale për cilësinë e hekurudhave, sipas Forumit Ekonomik Global. Ndër vendet që kanë...

Pas dyfishimit të faturës së ujit, dyfishohet edhe fatura e dritave, ja arsyeja

Fatura e dritave për prillin mund të ketë brenda dhe taksën e pronës, e cila do të përllogaritet sipas një mënyrë të re që...

Brokerat financiarë, ndërmjetësit që të gjejnë sigurimin më të mirë

Intervistë me Nada Vokshi, drejtore e departamentit të Brokerimit në Credins Bank Sa herë na është dashur të sigurojmë një pronë apo shëndetin, kemi...

Skandali tjetër miliona euro i Ramës me oligarkun e tij, Jaka

Kur kompaninë MILKY e kishte Sami Gjergji, Qeveria ia gjobiti dhe ia mbylli fabrikat e qumshtit Primalat dhe më pas Samiu e humbet gjyqin...

Rritet me 20% çmimi i gazit për familjarët

Gazi i lëngshëm për ngrohje po shitet mesatarisht 20% më shtrenjtë në këto ditë të para të vitit, si rezultat i taksave të reja...

Betonizimi i Tiranës, miratohen dy kulla të reja 20 katëshe dhe pallate pa fund

Ndërtimi është kthyer në sektorin kryesor që po tërheq fondet e lira në ekonomi. Punimet janë rizgjuar vrullshëm në kryeqytet pas miratimit të planit...

Çmenduria, faturat e ujit arrijnë në 36 mijë lekë, reagon Enti: Do shkojnë deri...

Qytetarët mund të përballen shumë shpejt me tarifa më të shtrenjta të ujit. Enti Rregullator i Ujit thotë se mund të shkohet në faturë...

Varfëria, 70% e familjeve shqiptare poshtë minimumit jetik

Një pjesë e madhe e familjeve shqiptare jetojnë në kushtet e mbijetesës, me të ardhura që nuk mjaftojnë as për nevojat bazë. Sipas të...