Skema e re e basteve në lokale nga 1 Janari, si do të kamuflohen

Nga 1 janari 2019 nuk do të shihni më pika bastesh dhe kazino elektronike të loguara, që ftojnë lojtarët të bëhen pjesë e kumarit....

Nga 2013 në 2018, tarifat për studimet e larta janë rritur 45%

Tarifat e studimit në arsimin e lartë janë rritur në mënyrë të dukshme gjashtë vitet e fundit me shumë se 40% për të gjitha...

Gjermania hap dyert për emigrantët, si të punësoheni në Gjermani, ka vetëm një kusht…

Tre ditë para pushimeve të fundvitit dhe pas debatesh shumë të gjata, qeveria e kancelares Merkel miratoi dy projektligje për imigrimin e punëtorëve të...

Zbardhet skandali, si u legalizua për 6 muaj objekti i trafikantit të drogës Mond...

Emisioni i sotëm i gazetarit Ylli Rakipi në News24, “Të Paekspozuarit” po diskutohet tema “Të gjithë me oligarkë”. Të ftuar në studio janë Gazment Bardhi,...

Brenda tre muajve të parë të 2019, skema për rritjen e re të çmimit...

Qytetarët shqiptarë shumë shpejt do të përballen sërish me rritjen e çmimit të energjisë elektrike, kjo pasi qeveria ka miratuar një plan për reformimin...

Eurostat: Shqiptarët më të varfrit në Europë në tre vitet e fundit, më pak...

Shqiptarët kishin të ardhura sa 30 për qind e mesatares së Bashkimit Europian në vitin 2017, sipas të dhënave të fundit të publikuara nga...

Zyrtare, Ministria: Në 8 muaj ndërtuam 3.1 km autostradë dhe 3.6 km rrugë

Ministria e Infrastrukturës raportoi se periudhës janar-gusht ndërtoi 6 kilometra rrugë me fonde të brendshme nga të cilat 3,1 kilometra ishin të kategorisë A,...

Veliaj, 220 mijë euro tendera në ditë, gara kush vjedh më shumë shqiptarët

Në më pak se tre vjet, që nga ardhja në pushtet e Erion Veliajt, Bashkia Tiranë ka tenderuar rreth 242 milionë euro para publike...

Studimi: Pagat duhet të jenë të paktën 500 USD që të përballohet jetesa e...

migracioni është një fenomen në rritje për vendet e varfra dhe në ato në zhvillim, por në Shqipëri ka marrë përmasa të mëdha, teksa...

Vilma e koncesionit të check-up, femra më e pasur, milionat e eurove që paguajmë...

Cilat janë femrat më të mëdha sipërmarrëse në Shqipëri, sipas qarkullimit vjetor. Në renditjen e 2017-s ndryshon vendi i parë pas tre vjetësh. Cilat...