Blerja e votave me euro po zhvlerëson monedhën europiane

Aktorët e tregut kanë pohuar se ka një rritje të shpenzimeve për fushatë, që po bëhen në valutë, një tjetër faktor që po e...

Raporti bombë: Rama pasuron pakicën, shumica, u varfërua

Perceptimi që rritja ekonomike në Shqipëri nuk është mirëshpërndarë dhe nuk ka qenë gjithpërfshirëse, u konfirmua dje nga Forumi Ekonomik Botëror, i cili krahasoi...

Bankat fshinë 220 milionë USD hua me probleme në 2015-ën

Ulja e kredive të këqija nuk ka ardhur nga përmirësimi i situatës ekonomike dhe aftësisë paguese të bizneseve apo individëve, por është rezultat i...

146 milionë euro paguan shqiptarët për rrugët në 2018, tani do paguajnë taksë shtesë...

Shqiptarët paguan nëpërmjet blerjes së naftës rreth 18.3 miliardë lekë ose 146 milionë euro taksa gjatë vitit të kaluar. Sipas të dhënave zyrtare nga...

Rama i fali 60 milionë euro kompanisë që sot i bllokoi naftën, pse nuk...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka komentuar në një shënim në Facebook, aksionin e Ramës, i cili doli e tha se kishte bllokuar 550...

Vjedhja e Ramës, Zef Preçi: 510 milionë euro fitime ndahen nga 1 miliardë eurot...

Blerina Hoxha Nertila Maho Vetëm në qershor, qeveria ka shpërblyer me bonuse dy kompani që kanë paraqitur oferta të pakërkuara për projekte të rëndësishme infrastrukturore pjesë...

A do të blejë Linda edhe Tirana Bank, ‘SeeNews’ të dhëna të reja

Banka Kombëtare e Greqisë (NBG) tha se ka rënë dakord të shesë degën e saj në Shqipëri në Bankën Amerikane të Investimeve (ABI), një...

Inceneratorët, 200 milionë euro nuk zgjidhin situatën me mbetjet

Investimi prej 200 milionë eurosh për ndërtimin e inceneratorëve nuk e zgjidh situatën e krijuar nga mbetjet në vendin tonë. Kështu ka deklaruar për...

Rama heq taksat për bixhozin dhe i shton për qytetarët!

Gjergj EREBARA Industria e lojërave të fatit qarkullon mbi 100 milionë euro në vit ndërsa lobingjet e saj ia kanë dalë gjatë viteve të fundit...

Bizneset dhe konsumatorët kanë humbur besimin tek ekonomia

Treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) shënoi nivelin 111.4 në tremujorin e dytë të vitit 2017, duke rënë me 9.7 pikë krahasuar me tremujorin e...